RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

PKN Orlen przyspieszy obsługę na stacjach paliw w wakacje

PKN Orlen wprowadza szybsze formy obsługi na stacjach benzynowych (fot. Shutterstock/Vytautas Kielaitis
PKN Orlen wprowadza szybsze formy obsługi na stacjach benzynowych (fot. Shutterstock/Vytautas Kielaitis

PKN Orlen wprowadza na swych stacjach paliw rozwiązania przyspieszające obsługę klientów w czasie wakacji. To m.in. mobilni kasjerzy przyjmujący płatności za tankowanie przy dystrybutorach i mobilne kasy dla zaopatrujących się w paliwo i robiących drobne zakupy.

Daniel Obajtek o kolejnych sukcesach Orlenu w Niemczech

Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek poinformował na Twitterze, że w Hamburgu ruszyła nowa stacja paliw pod marką Orlen. To druga, po Berlinie, stacja...

zobacz więcej

„To odpowiedź na potrzeby klientów korzystających z sieci Orlen w czasie letnich podróży” – ogłosił koncern.

Jak podał, na ponad 420 stacjach paliw w całej Polsce obsługę podróżnych ułatwią mobilni kasjerzy – pracownicy stacji wyposażeni w tablet z aplikacją kasową, drukarkę fiskalną i terminal płatniczy POS. To oni przyjmą płatności za paliwo bezpośrednio na podjeździe.

„U mobilnego kasjera można kupić dowolny produkt z całej oferty stacji, a za wszystko zapłacić w dogodnej dla siebie formie bezpośrednio przy dystrybutorze” – informuje koncern.

PKN Orlen dodał, iż na wybranych stacjach tej spółki, znajdujących się na trasach popularnych wakacyjnych kierunków, obsługa prowadzona jest przez dwóch mobilnych kasjerów. Jeden z nich usprawnia tankowanie na dystrybutorach oznaczonych jako „Szybki Pas”.

PKN Orlen zwiększa liczbę swoich stacji na Litwie

PKN Orlen planuje w 2020 r. zwiększyć liczbę swoich stacji paliw na Litwie do co najmniej 29 – poinformował w niedzielę prezes PKN Orlen Daniel...

zobacz więcej

Wśród rozwiązań, które mają usprawnić obsługę klientów na stacjach, PKN Orlen wymienił też „kolejkowanie nalewu”. Jak podkreślono w informacji, „kierowcy, którzy zatankują samochód, a za paliwo zamierzają zapłacić w kasie, mogą od razu przeparkować auto na wolne miejsce parkingowe, zwalniając dystrybutor innemu klientowi”.

„To możliwie, ponieważ na stacjach Orlen dystrybutor nie blokuje się na czas płatności pierwszego klienta, co pozwala kolejnemu kierowcy natychmiast skorzystać z tego samego stanowiska” – zaznaczył koncern.

Na prawie 200 stacjach przy wejściu zostaną umieszczone mobilne kasy – „to tzw. kasy ekspresowe do obsługi klientów zaopatrujących się w paliwo i robiących tylko drobne zakupy w sklepie”.

Jednym z udogodnień jest możliwość obustronnego tankowania na ponad 740 stacjach. Węże przy dystrybutorach zostały dostosowane do tankowania, gdy wlew znajduje się po drugiej stronie samochodu.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej