RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Premier: Polski Ład to szybszy wzrost PKB i nowe miejsca pracy

Premier Mateusz Morawiecki (fot. PAP/Marcin Gadomski)
Premier Mateusz Morawiecki (fot. PAP/Marcin Gadomski)

Polski Ład oznacza szybszy wzrost PKB, nowe miejsca pracy i inwestycje – podkreślił premier Mateusz Morawiecki. Zwrócił uwagę, że po przedstawieniu Polskiego Ładu agencja ratingowa Standard&Poor's podniosła prognozę wzrostu PKB dla Polski.

Premier: Wyrywamy się dziś z zaklętego kręgu niemożności

Wyrywamy się dziś z zaklętego kręgu niemożności, w którym ciągle mówiono, że na nic nie ma pieniędzy – powiedział premier Mateusz Morawiecki...

zobacz więcej

Na Facebooku premier napisał m.in., że Polski Ład oznacza szybszy wzrost PKB, a agencja ratingowa Standard&Poor's podniosła nam prognozę jego wzrostu „na ponad 4 proc., a na przyszły rok do 5,4 proc.”.

Dodał, że ta estymacja powstała po przedstawieniu założeń programu Polski Ład.

„Już widać jego wpływ. A to przecież dopiero początek” – zaznaczył Morawiecki.

Polski Ład to firmowany przez Zjednoczoną Prawicę nowy program społeczno-gospodarczy na okres po pandemii. Jego fundamenty to 7 proc. PKB na zdrowie; obniżka podatków dla 18 mln Polaków (w tym kwota wolna od podatku do 30 tys. zł i podniesienie progu podatkowego z 85,5 tys. zł do 120 tys. zł), inwestycje, które wygenerują 500 tys. nowych miejsc pracy, mieszkania bez wkładu własnego i dom do 70 mkw. bez formalności, a także emerytura bez podatku do 2500 zł.
Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej