RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Brytyjski minister do Włochów: nawet nie próbujcie

Kibice reprezentacji Włoch (fot. Getty Images)
Kibice reprezentacji Włoch (fot. Getty Images)

Brytyjski minister transportu Grant Shapps zaapelował do włoskich kibiców piłkarskich, aby nie próbowali podróżować do Anglii na zaplanowany na niedzielę finał mistrzostw Europy.

Sir Gareth Southgate? Trener gra o dwa tytuły

W przypadku zwycięstwa reprezentacji Anglii z Włochami w niedzielnym finale mistrzostw Europy, trener Gareth Southgate ma otrzymać tytuł szlachecki...

zobacz więcej

Anglia zagra z Włochami w decydującym spotkaniu Euro 2020 na londyńskim Wembley, gdzie spodziewanych jest ponad 60 tys. osób. Niewielu z nich będzie jednak sympatykami Azzurrich, gdyż obowiązujące brytyjskie przepisy sanitarne zakładają, że każdy przybysz z Włoch po przekroczeniu granicy jest kierowany na 10-dniową kwarantannę.

Brytyjski minister transportu pytany w „Times Radio”, co radziłby włoskim fanom futbolu, odparł: – Odpowiedź na to proste pytanie jest krótka – nie róbcie tego, nie próbujcie przyjeżdżać do Wielkiej Brytanii.

Jeśli wykryjemy, że ktoś przyjeżdża wyłącznie na niedzielny mecz, nie zostanie wpuszczony. Zresztą wiele lotów czarterowych i rejsowych już zostało odwołanych – dodał Shapps.

Anglia w siódmym występie w tegorocznym Euro po raz szósty zagra przed własną publicznością. W fazie grupowej na Wembley zajętych było 25 proc. miejsc, a później stopniowo zwiększano obłożenie. Już na półfinale z Danią (2:1 po dogrywce) stadion był pełny.

Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej