RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Minister Zdrowia: Internetowe Konto Pacjenta (IKP) ma już 10 mln osób

Przez ostatnie pół roku Polacy założyli 5 mln nowych kont IKP (fot PAP/Rafał Guz / pacjent.gov.pl)
Przez ostatnie pół roku Polacy założyli 5 mln nowych kont IKP (fot PAP/Rafał Guz / pacjent.gov.pl)

Jest już 10 mln użytkowników Internetowego Konta Pacjenta (IKP) – przez ostatnie pół roku 5 mln nowych kont – poinformował minister zdrowia Adam Niedzielski. Dzięki IKP można m.in. pobrać Unijny Certyfikat COVID.

Piąta fala pandemii. Szybki wzrost zakażeń w Hiszpanii

W Hiszpanii nasila się piąta fala pandemii COVID-19. Podczas ostatniej doby odnotowano 17,3 tys. zakażeń, czyli najwięcej od lutego. Wzrosła też, o...

zobacz więcej

Internetowe Konto Pacjenta (IKP) to narzędzie, które udostępnia informacje o przeszłym, aktualnym lub planowanym leczeniu i pozwala załatwić szereg spraw bez konieczności wizyty w przychodni lub poradni.

Można w nim też pobrać Unijny Certyfikat COVID i otrzymać e-skierowanie na szczepienie przeciw COVID-19 oraz mieć dostęp do wyników testu na koronawirusa i informacji o kwarantannie lub izolacji.

Szef resortu zdrowia Adam Niedzielski wyraził podziękowania dla pełnomocnika rządu ds. cyberbezpieczeństwa ministra Janusza Cieszyńskiego „za nadanie momentum temu projektowi”.

Z danych Centrum e-Zdrowia (CeZ) wynika, że w ciągu pierwszego półrocza 2021 r. aktywowano ponad 5 mln kont – o 1,4 mln więcej niż w całym 2020 r. i ponad 6 razy więcej niż w całym 2019 r.

„Do grudnia 2019 r. IKP aktywowało 907 tys. osób. Rok później było to już 4,6 mln, a w lipcu 2021 r. aktywowanych zostało już ponad 10 mln kont. W szczytowym momencie - kwiecień 2021 r. - ponad 1,2 mln osób zalogowało się po raz pierwszy na IKP, czyli więcej niż łącznie przez cały 2019 rok” – wynika z komunikatu CeZ opublikowanego we wtorek.

Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej