RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

PKN Orlen przeznaczy 3 mld zł na badania i rozwój

Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek (fot. PAP/Wojtek Jargiło)
Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek (fot. PAP/Wojtek Jargiło)

Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek zapowiedział, że koncern w ciągu 10 lat przeznaczy na działalność badawczo-rozwojową (R&D) 3 mld zł. To kolejny plan przewidziany w ramach strategii Orlen 2030.

Daniel Obajtek o kolejnych sukcesach Orlenu w Niemczech

Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek poinformował na Twitterze, że w Hamburgu ruszyła nowa stacja paliw pod marką Orlen. To druga, po Berlinie, stacja...

zobacz więcej

„W ciągu 10 lat na działalność R&D przeznaczymy 3 mld zł. Po uruchomieniu Centrum Badawczo-Rozwojowego kolejnym etapem jest start akceleratora technologicznego” – napisał na Twitterze Daniel Obajtek. Jak zaznaczył prezes PKN Orlen, „nasza infrastruktura i doświadczenie eksperckie będą wspierać rozwój innowacyjnych firm”.

W miniony piątek koncern ogłosił też inne działania w ramach strategii Orlen 2030. „Orlen Południe, spółka z Grupy Orlen, wspólnie z PGNiG złożyła wniosek do UOKiK o utworzenie spółki celowej, która zainwestuje w rozwój sieci nowoczesnych biometanowni” – poinformowano.

W oświadczeniu wspomniano, że spółka Orlen Południe w ramach projektu biogazowego nabyła już trzy instalacje, w tym ostatnio w gminie Jeżewo w woj. kujawsko-pomorskim.

Realizacja programu biogazowego wpisuje się w strategię Orlen 2030, zakładającą rozwój nisko- i zeroemisyjnej energetyki” – podkreślił PKN Orlen.

Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej