RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Nazwała dzieci Metallica, Slayer i Pantera

Mieszkanka Nowej Zelandii jest fanką ciężkiego grania (fot. Pexels/FB/Metallica/mat.pras.)
Mieszkanka Nowej Zelandii jest fanką ciężkiego grania (fot. Pexels/FB/Metallica/mat.pras.)

Osobliwa sytuacja z Nowej Zelandii. Mieszkanka tego kraju jest tak wielką fanką heavy metalu, że nazwała swoje dzieci Metallica, Slayer i Pantera.

Otworzyła drzwi. Myślała, że chłodniej jest na zewnątrz, niedźwiedź – że u niej w domu [WIDEO]

Ponad 60 razy interweniowali dotychczas strażacy po oberwaniu chmury w Szczecinie – poinformował w środę wczesnym wieczorem rzecznik komendanta...

zobacz więcej

Informację przekazał nowozelandzki twórca filmów dokumentalnych David Farrier. Jak dodał, kobieta dziecku o imieniu Metallica, urodzonemu w 2009 r., dała też drugie imię „And justice for all” na cześć czwartego albumu legendy ciężkiego grania.

„Z dumą donoszę, że pewna matka z Nowej Zelandii nazwała swoje dzieci Metallica, Pantera i Slayer. Powiedziała mi: »Nie jest łatwo wychowywać trójkę ciężkich zespołów«” – napisał na Twitterze.

Urzędnik potwierdził


Farrier nie podaje, w jakim wieku i jakiej płci są dzieci. Przekazał, że skontaktował się z urzędnikiem odpowiedzialnym za rejestrację urodzonych w Nowej Zelandii, a ten potwierdził nadanie nietypowych imion. Przypomniał przy tym, że przepisy nie wprowadzają w tym zakresie żadnych szczególnych ograniczeń.

– Nie ma ograniczeń co do nazywania dzieci po nazwach zespołów lub albumów muzycznych. Nie można jedynie używać nazw powszechnie uważanych za obraźliwe lub przypominających oficjalne tytuły bądź rangi – wyjaśnił urzędnik.Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej