RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Grizli wyciągnął turystkę z namiotu i zabił

Trwają poszukiwania niedźwiedzia-zabójcy (fot. Pexels)
Trwają poszukiwania niedźwiedzia-zabójcy (fot. Pexels)

Kobieta biwakująca w amerykańskim stanie Montana zginęła podczas ataku niedźwiedzia. Wściekłe zwierzę próbowali powstrzymać inni turyści.

Dzikie zwierzę wskoczyło jej do łóżka, gdy spała. Myślała, że to kot

Nieproszony gość zawitał do sypialni jednej z mieszkanek Atlanty (USA). Kobieta, gdy się obudziła zobaczyła na swoim łóżku wielkiego kota. Był to...

zobacz więcej

Do tragedii doszło we wtorek w miejscowości Ovando – podaje NBC Montana. Kobieta, której nazwiska nie ujawniono, została wyciągnięta ze swojego namiotu przez niedźwiedzia grizli. Niestety, nie przeżyła ataku.

Turystka była na wycieczce rowerowej ze znajomymi, którzy nocowali w osobnym namiocie. Jeden z mężczyzn usłyszał krzyki, wybiegł ze swojego namiotu i odstraszył napastnika, ale obrażenia kobiety były zbyt poważne i nie udało jej się uratować.

Atak na kurnik


Przedstawiciel Departamentu Ryb, Dzikiej Przyrody i Parków Montany powiedział, że niedźwiedź podejrzany o zabicie turystki był widziany w poniedziałek w okolicy i między innymi dostał się do kurnika.

Niedźwiedzie grizli występują w dolinie Blackfoot dość powszechnie – przyznała agencja.

Biolodzy i strażnicy przyrody poszukują osobnika, który zabił kobietę. Zostanie uśpiony. Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej