RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Szef NSZZ „Solidarność” : Tusk niszczył rynek pracy. Myśli, że tego nie pamiętamy?

Działacz odniósł się do powrotu Donalda Tuska do polskiej polityki (fot. PAP/Marcin Obara)
Działacz odniósł się do powrotu Donalda Tuska do polskiej polityki (fot. PAP/Marcin Obara)

– To, co robił Donald Tusk z rządem przez osiem lat, było zbrodnią. Niszczono rynek pracy, całe pokolenie młodych pracowników zostało pozbawionych składek emerytalnych; prace na umowy śmieciowe, umowy zlecenia, fałszywe samozatrudnienie, zniszczenie dialogu, czyli komisji trójstronnej – to działo się przez te wszystkie lata za rządów Tuska. I co, on myśli, że tego nie pamiętamy? – w ten sposób przewodniczący Solidarności Piotr Duda skomentował w Polskim Radiu powrót byłego premiera do polskiej polityki.

Lichocka o Tusku: Cyniczny człowiek. Liczy, że kłamstwo będzie odebrane jako prawda

– To zdemoralizowany, cyniczny człowiek, który liczy, że kłamstwo powielone jest odbierane jako prawda – uważa posłanka Joanna Lichocka z PiS. To...

zobacz więcej

– Nie wierzę w żadne nawrócenie. Pan Tusk był kłamcą i myślę że to, co teraz mówi o programie 500 Plus, jest także kłamstwem. Trzeba umieć mówić prawdę. Przypomnę jak premier Tusk i prezydent Komorowski przed wyborami mówili, że nie zwiększą wieku emerytalnego. I co? Po prostu kłamali. Mam nadzieję, że Donald Tusk nigdy nie obejmie z powrotem władzy –stwierdził.

Donald Tusk zasugerował, że „Ewa Kopacz miała przygotowany projekt dość podobny do 500 Plus, z podobnymi skutkami, ale ona była w tym ostatnim roku porządkowania sytuacji po światowym kryzysie finansowym”.

Co naprawdę mówiła Ewa Kopacz o 500 Plus


W sierpniu 2015 r. ówczesna premier Ewa Kopacz stwierdziła o proponowanym przez środowisko PiS programie, że „prezydent Duda powinien wiedzieć, że w budżecie państwa na 2016 r. nie ma środków na tego rodzaju pomysły i tego rodzaju ustawy”. – Nie przypominam sobie spotkania z premier Kopacz czy z panem Tuskiem na temat tak ważnego aspektu społecznego, jakim jest 500 Plus – przyznał Piotr Duda.

Echa wizyty Donalda Tuska. Uderzona kobieta zapowiada kroki prawne [WIDEO]

69-letnia kobieta uderzona w twarz podczas wizyty Donalda Tuska w Szczecinie zapowiada kroki prawne i dodaje, że nigdy w życiu nie została tak...

zobacz więcej

– Przyrównam tę sytuację do wypowiedzi premiera Węgier: „Dla utrzymania władzy są w stanie kłamać rano, wieczorem i w nocy” – zaznaczył przewodniczący związku.

Zwrócił także uwagę, że podczas nieobecności Tuska w polskiej polityce NSZZ „Solidarność” zrobiła „bardzo wiele dla polskich pracowników”.

Zobacz także: Tusk: Kopacz szykowała „500 Plus”. Sawicki: Nie przypominam sobie

Przewodniczący podkreślił, że to nie znaczy, iż Prawo i Sprawiedliwość może czuć się już „bezpiecznie”.

– Jeśli PiS i Zjednoczona Prawica będzie dalej podchodzić w taki sposób, jak przez ostatni rok, do dialogu społecznego, to niestety, ale pycha kroczy przed upadkiem i Zjednoczona Prawica może skończyć tak jak Platforma Obywatelska – ocenił.

Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej