RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„Diaboliczna” masakra islamskich terrorystów. Powstaje film o zamordowanych Misjonarkach Miłości

Reżyserem filmu jest muzułmanin zaś jeden z producentów pochodzi z katolickiej rodziny (fot. Debajyoti Chakraborty/NurPhoto via Getty Images)
Reżyserem filmu jest muzułmanin zaś jeden z producentów pochodzi z katolickiej rodziny (fot. Debajyoti Chakraborty/NurPhoto via Getty Images)

W Wielkiej Brytanii powstaje film o życiu i męczeńskiej śmierci sióstr ze zgromadzenia założonego przez Matkę Teresę z Kalkuty. „Ogród w Aden” przedstawi historię czterech Misjonarek Miłości, które zostały brutalnie zamordowane przez islamskich terrorystów w mieście Aden w Jemenie. Do tragicznych wydarzeń doszło w marcu 2016 r. Siostry pracowały w domu opieki dla osób starszych, którego mieszkańcami byli prawie wyłącznie muzułmanie.

Odcinanie głów, wyrywanie dzieci z łon. W tym kraju wyznawcom Chrystusa grozi zagłada

Północna i środkowa Nigeria jest obecnie areną jednego z najkrwawszych prześladowań chrześcijan na świecie. Działające na tym terenie bojówki tzw....

zobacz więcej

Islamscy terroryści chodzili od pokoju do pokoju, zakładali pensjonariuszom kajdanki i strzelali im w głowy. Z zimną krwią zamordowali łącznie 16 osób. Następnie zniszczyli wszystkie napotkane symbole chrześcijaństwa: krucyfiksy, obrazy i figury świętych. Papież Franciszek określił te działania jako„diaboliczne”.

     Jedność z cierpiącymi       


– Masakra trwała niecałe dwie godziny.   Ludzi, którzy przebywali w tym domu, umacniała jedynie wiara. Nie wyobrażam sobie, co musieli czuć – wyznaje scenarzysta i reżyser filmu, mieszkający w Wielkiej Brytanii Jemeńczyk, Bader Ben Hirsi. Dodaje, że „wielkim wyzwaniem będzie dla niego takie przedstawienie wydarzeń, aby ludzie na całym świecie mogli zidentyfikować się z cierpiącymi”.

Tytuł filmu, „Ogród w Aden”, nawiązuje do biblijnego Edenu. –  To historia męczeństwa, ale fabuła nie koncentruje się na śmierci, lecz na życiu. Staramy się podkreślić człowieczeństwo w całym jego pięknie – świat potrzebuje tego bardziej niż czegokolwiek innego – powiedział z kolei jeden z producentów filmu, Liam Driver.

  

     Ponad religijnymi podziałami         


  Bader Ben Hirsi wyjaśnia, że „o Jemenie powstał już szereg dokumentów. Widzowie niestety są już znieczuleni na obrazy głodu i wojny. Dlatego postanowiliśmy opowiedzieć o osobach, które motywuje miłość, troszczących się zarówno o katolików, jak i muzułmanów, stojących ponad lokalnymi podziałami i waśniami" – twierdzi reżyser.

Reżyserem filmu jest muzułmanin zaś jeden z producentów obrazu Liam Driver pochodzi z katolickiej rodziny.  

Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej