RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Kapitan Włochów jak... „wuj na weselu”. Niezwykłe zachowanie [WIDEO]

Giorgio Chiellini ściska Jordiego Albę (fot. Getty)
Giorgio Chiellini ściska Jordiego Albę (fot. Getty)

Seria rzutów karnych uchodzi za najbardziej nerwową część futbolu. Szokujące dla wielu widzów mogły być zatem obrazki z losowania przed „jedenastkami” półfinału Euro 2020 Włochy – Hiszpania. Pełen luzu Giorgio Chiellini skradł show i wywołał zdziwienie u rywala – Jordiego Alby.

Włosi musieli grać catenaccio, bohater Hiszpanów zmarnował karnego [OCENY]

Hiszpanie zdominowali środek pola, ale Włosi skutecznie się bronili i wyprowadzali groźne kontrataki. Efekt? 1:1 po regulaminowym czasie i...

zobacz więcej

120 minut gry nie przyniosło rozstrzygnięcia. Włosi zremisowali z Hiszpanią 1:1 i do wyłonienia finalisty turnieju potrzeba było serii rzutów karnych. Takową poprzedza losowanie z wyborem stron oraz kolejności strzelania. Biorą w nim udział kapitanowie obu drużyn oraz sędziowie.

Sytuację dokładnie śledziła jedna z kamer. Chiellini wydawał się całkowicie rozluźniony – zupełnie inaczej niż Alba. Włoch gestykulował, śmiał się, a na koniec... przytulił wyraźnie przytłumionego sytuacją Hiszpana.


Kapitan Italii zachowywał się tak jakby zupełnie nie zdawał sobie sprawy z tego o jaką stawkę toczy się gra. Jego postawa nie umknęła internautom – w wielu wpisanych porównywany był do... „wuja na weselu” w dodatku w imprezowym stanie.

Chiellini nie podszedł do rzutu karnego, ale jego rodacy wykonywali je lepiej od Hiszpanów. Zwyciężyli w „jedenastkach” 4:2. Kapitan Włochów rozegrał jednak bardzo dobry mecz. 36-letni obrońca zanotował 84-procentową skuteczność podań i wygrał wszystkie pojedynki, w które się zaangażował. 

Kolejnym wyzwaniem Italii będzie finał turnieju, który zaplanowano na niedzielę. Transmisja w TVP. Wcześniej – w środowy wieczór – drugi z półfinałów, w którym Anglia zagra z Danią.
teraz odtwarzane
Euro 2020. Włochy – Hiszpania, półfinał [SKRÓT]

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej