RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Terminarz pod... „Mam talent”? Górnik ma kłopot z Podolskim

Lukas Podolski zapewnia, że nie przyjechał do Zabrza odcinać kuponów (fot. Getty Images)
Lukas Podolski zapewnia, że nie przyjechał do Zabrza odcinać kuponów (fot. Getty Images)

Przed kilkoma dniami władze niemieckiego RTL pochwaliły się, że jurorem kolejnej edycji „Das Supertalent” (tamtejszy odpowiednik „Mam talent”) zostanie była gwiazda reprezentacji Lukas Podolski. 36-letni piłkarz, nowy gracz Górnika Zabrze, będzie musiał obowiązki jurorskie łączyć z występami w Ekstraklasie. To może stanowić pewien problem logistyczny.

Hitowy transfer? Nieoficjalnie: mistrz świata w Górniku

Materiały zamieszczone przez Górnika Zabrze i Lukasa Podolskiego sugerują, że 36-letni były piłkarz reprezentacji Niemiec zagra w barwach śląskiego...

zobacz więcej

Jak ustalił serwis Sport.pl, władze Ekstraklasy są skłonne pójść na rękę Górnikowi i ustalać terminarz kolejnych meczów tak, by nie kolidowały z nagraniami programu. To sytuacja bez precedensu; bez wątpienia nie pomaga i tak nadwątlonemu wizerunkowi naszej rodzimej ligi.

– Nie chciałbym zdradzać szczegółów, ale mogę potwierdzić, że pewne nieoficjalne rozmowy w tej sprawie już się odbyły. Generalnie nie ma większych problemów, jeśli chodzi o daty, bo tylko kilka meczów mogłoby się pokryć z wyjazdami Łukasza. Cały ten plan szczegółowo przeanalizowaliśmy w trakcie rozmów kontraktowych. Najważniejsze jest to, że zarówno nam, jak i Ekstraklasie zależy na tym, żeby Podolski zagrał jak najwięcej meczów - opowiadał Dariusz Czernik, prezes Górnika Zabrze, w rozmowie z Dominikiem Wardzichowskim.

Lukas Podolski ma 36 lat. W barwach reprezentacji Niemiec rozegrał 130 spotkań, w których strzelił 49 goli. Ma na koncie m.in. brąz z Korei i Japonii czy złoty medal wywalczony podczas mundialu w Brazylii.

Przed transferem do Górnika grał dla tureckiego Antalyasporu, wcześniej kilka lat spędził w japońskim Vissel Kobe. W najlepszych latach kariery kopał dla Arsenalu, Interu, Bayernu czy FC Koeln.

Jego transfer do Górnika to na pewno największe wydarzenie medialne w Ekstraklasie w tym sezonie, może nawet w całej historii ligi. Mimo wszystko sprowadzenie Podolskiego wiąże się z pewnymi niedogodnościami.

Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

„Das Supertalent” to tylko jedna z nich. Czy 36-letni zawodnik, który jest już po drugiej stronie piłkarskiej rzeki, będzie w stanie wnieść jakość do gry zespołu Jana Urbana? Czy będzie przykładem dla młodszych kolegów podczas treningów i czy będzie dawał z siebie wszystko na boisku? Kibice mają uzasadnione wątpliwości, a fakt, że Podolski zdecydował się łączyć karierę piłkarza z karierą w mediach, tylko je potęguje.

Pierwsza okazja do sprawdzenia, ile naprawdę wart jest Podolski, już 25 lipca w Szczecinie. O ile mecz nie zostanie przełożony.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej