RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Nie żyje aktor Jan Janga-Tomaszewski. Grał w „M jak miłość” i „07 zgłoś się”

Jan Janga-Tomaszewski (fot. arch.PAP/A.Rybczyński)
Jan Janga-Tomaszewski (fot. arch.PAP/A.Rybczyński)

W wieku 70 lat zmarł znany aktor i kompozytor Jan Janga-Tomaszewski. W ostatnich dniach trwała zbiórka na leczenie artysty, który zmagał się z nowotworem. Pozostawił po sobie wiele głośnych ról dubbingowych, a widzowie zapamiętają go m.in. z występów w takich produkcjach jak „M jak miłość”, „07 zgłoś się” czy „Miodowe lata”.

O śmierci artysty poinformował Teatr Ateneum, publikując czarno-białe zdjęcie aktora.

Żegnają zmarłego aktora


„Hej, Janku... Dziękujemy Ci za wszystko. Bracie, Przyjacielu, Kolego z Ateneum” – napisano w pożegnalnym wpisie stołecznego teatru.


Kilka dni wcześniej, na początku lipca, aktor Jacek Bończyk, kolega zmarłego artysty, informował o bardzo poważnym stanie Jangi-Tomaszewskiego. Zorganizował też zbiórkę na jego leczenie – wykryty został rak płuc z przerzutami do mózgu.

Nie żyje kolejny z aktorów „Świata według Kiepskich” Mikołaj Müller

Kolejna strata w obsadzie „Świata według Kiepskich”. W wieku 77 lat zmarł aktor, śpiewak i akompaniator Mikołaj Müller. Swoją karierę związał z...

zobacz więcej

W poniedziałek pojawiła się wiadomość, że zbiórka osiągnęła cel – zgromadzono 30 tys. złotych. Kolejnego dnia teatr przekazał informację o śmierci aktora.

Jan Janga-Tomaszewski miał bogatą karierę


Janga-Tomaszewski był znanym aktorem filmowym i dubbingowym, ale także kompozytorem i piosenkarzem – jednym z najbardziej cenionych interpretatorów twórczości Edwarda Stachury. Zachwycał też w roli Jimiego Hendrixa w spektaklu „Hey Joe”.

Widzowie znali go przede wszystkim z występów na małym ekranie w takich serialach jak „M jak miłość” oraz „07 zgłoś się”.

Zobacz także: Nie żyje aktor Marcin Król. Zginął w tragicznym wypadku Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej