RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Nielegalni imigranci na granicy polsko-białoruskiej. Zatrzymano kilkadziesiąt osób

Funkcjonariusze SG zatrzymali 40 nielegalnych imigrantów z Afganistanu (fot. Straż graniczna)
Funkcjonariusze SG zatrzymali 40 nielegalnych imigrantów z Afganistanu (fot. Straż graniczna)

40 nielegalnych imigrantów, obywateli Afganistanu, zatrzymali funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Narewce w województwie podlaskim. Wszyscy przekroczyli nielegalnie polsko-białoruską granicę.

Wjechali nielegalnie. SG zatrzymała imigrantów z Jemenu i Somalii

Trzech nielegalnych imigrantów z Jemenu i Somalii, którzy nie mieli dokumentów uprawniających do pobytu na terytorium Polski, zatrzymała Straż...

zobacz więcej

Jak poinformowała rzeczniczka Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej (POSG) mjr Katarzyna Zdanowicz, cudzoziemcy przeszli przez zieloną granicę. Patrol Straży Granicznej zauważył imigrantów przy granicy państwowej w okolicach Babiej Góry w powiecie hajnowskim.

Jak poinformował POSG, podczas kontroli okazało się, że to 19 cudzoziemców, bez dokumentów uprawniających do pobytu w Polsce. Funkcjonariusze Straży Granicznej ustalili, że nielegalnie przez granicę przeszło kolejnych 21 osób. Po kilkudziesięciu minutach zatrzymali wszystkich.

W sumie zatrzymano 40 obywateli Afganistanu: sześcioro dzieci, 21 mężczyzn i 13 kobiet. Decyzją sądu cudzoziemcy zostali umieszczeni w strzeżonych ośrodkach dla cudzoziemców.

Od początku roku funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej na polsko-białoruskiej granicy zatrzymali za nielegalne przekroczenie granicy 12 grup, 184 osoby.Zobacz także: Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej