RAPORT

Pogarda

Zatrzymano ciężarówkę z radioaktywnym złomem

Według służb poziom promieniowania pięciokrotnie przewyższał normę (fot. Sergii Kharchenko/Nur/Getty Images, zdjęcie ilustracyjne)
Według służb poziom promieniowania pięciokrotnie przewyższał normę (fot. Sergii Kharchenko/Nur/Getty Images, zdjęcie ilustracyjne)

Najnowsze

Popularne

W porcie w Chersoniu na południu Ukrainy zatrzymano ciężarówkę z radioaktywnym ładunkiem. Pojazd przewoził kilkadziesiąt ton złomu – podały we wtorek ukraińskie media. Według służb poziom promieniowania pięciokrotnie przewyższał normę. Samochód odizolowano.

Niemcy: Nielegalne odpady z Brandenburgii w Polsce. „To znacząca skala”

Śledczy z krajowego urzędu policji kryminalnej Brandenburgii (LKA) podejrzewają, że na terenie dawnej kopalni żwiru w Beeskow (powiat Odra-Szprewa)...

zobacz więcej

Policja poinformowała agencję Ukrinform, że ciężarówka przewoziła 39,5 tony złomu. Według państwowej straży granicznej pojazd przybył do chersońskiego portu handlowego z Połtawy. Nieprawidłowości wykryto, kiedy po przyjeździe do portu ciężarówka znalazła się na jednym z punktów kontrolnych. Tam zadziałał system kontroli promieniowania.

Straż ustaliła, że promieniowanie ładunku pięciokrotnie przekraczało dopuszczalną normę. Przedstawiciel lokalnych władz zapewnił, że pojazd jest pod ochroną, a wszystko, co nie odpowiada normom, ma zostać wywiezione i zutylizowane przez specjalistyczną firmę.

Zobacz także: Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej