RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Premier: Polski Ład to nowe oblicze polskiej solidarności

Premier Mateusz Morawiecki (fot. PAP/Marcin Gadomski)
Premier Mateusz Morawiecki (fot. PAP/Marcin Gadomski)

Polski Ład to równomierny rozwój całej Polski – od najmniejszych wsi do największych miast; to nowe oblicze polskiej solidarności – oświadczył premier Mateusz Morawiecki. Jak dodał, deficyt rozwojowy będziemy nadrabiać dzięki rządowemu funduszowi Polskiego Ładu.

Polski Ład przyspiesza: 10 priorytetów na 100 dni. Konferencja premiera

Polski Ład to wizja rozwoju szybkiego oraz sprawiedliwego, ale to także wizja konkretna i wiarygodna. Chcemy to dziś potwierdzić poprzez...

zobacz więcej

Szef rządu we wpisie na Facebooku podkreślił, że wszyscy Polacy zasługują na godne życie i pracę oraz na to, by nasze małe ojczyzny, z których pochodzimy, bogaciły się i rozwijały w miarę, jak rośnie zamożność i potęga całego kraju. „To nowe oblicze polskiej solidarności” – napisał.

Zwrócił uwagę, że wciąż mamy na mapie Polski białe plamy, które są pozbawione dostępu do sieci gazowniczej, ciepłowniczej, wodociągowej, kanalizacyjnej czy telekomunikacyjnej.

„Ten deficyt rozwojowy będziemy nadrabiać w bardzo szybkim tempie dzięki rządowemu funduszowi Polskiego Ładu” – zapewnił Morawiecki.Zobacz także: Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

Polski Ład. Premier przedstawił propozycje dla rolników [WIDEO]

W Polskim Ładzie przygotowano 20 ważnych programów dla rolników – powiedział w sobotę premier Mateusz Morawiecki podczas wizyty w gospodarstwie...

zobacz więcej

Rządowy Fundusz Polski Ład


Program Inwestycji Strategicznych to nowa forma wsparcia inwestycji realizowanych przez samorządy. Władze lokalne dostaną do 95 proc. bezzwrotnego dofinansowania poniesionych nakładów. Nabór wniosków w pierwszej, pilotażowej edycji potrwa do końca lipca.

Premier Mateusz Morawiecki informował, że program w pilotażowej transzy będzie miał wartość do 20 miliardów złotych.

Polski Ład to firmowany przez partie tworzące Zjednoczoną Prawicę nowy program społeczno–gospodarczy na okres po pandemii. Jego fundamenty to 7 proc. PKB na zdrowie; obniżka podatków dla 18 mln Polaków (w tym kwota wolna od podatku do 30 tys. zł i podniesienie progu podatkowego z 85,5 tys. zł do 120 tys. zł), inwestycje, które wygenerują 500 tys. nowych miejsc pracy, mieszkania bez wkładu własnego i dom do 70 mkw. bez formalności, a także emerytura bez podatku do 2500 zł.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej