RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Hitowy transfer? Nieoficjalnie: mistrz świata w Górniku

Lukas Podolski rozegrał w barwach Niemiec 130 meczów (fot. Uwe Kraft/Anadolu Agency/Getty Images)
Lukas Podolski rozegrał w barwach Niemiec 130 meczów (fot. Uwe Kraft/Anadolu Agency/Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Materiały zamieszczone przez Górnika Zabrze i Lukasa Podolskiego sugerują, że 36-letni były piłkarz reprezentacji Niemiec zagra w barwach śląskiego klubu. Od dawna to zapowiadał.

Nowy klub Sergio Ramosa. Legenda Realu z dwuletnim kontraktem

Wraz z końcem czerwca Sergio Ramos przestał być piłkarzem Realu. Wieloletni kapitan i żywa legenda Królewskich nie doszła do porozumienia z...

zobacz więcej

Ostatnio urodzony w Gliwicach napastnik bronił barw tureckiego Antalyasporu.

O przyjściu Podolskiego do Górnika spekulowano od lat. W 2014 r. został symbolicznym udziałowcem klubu, nabywając dwie akcje o numerach 1 i 10. Wybór oznakowań akcji nie był przypadkowy, bo zawodnik jest numerem jeden w gronie fanów Górnika, a z nr 10 grał w reprezentacji Niemiec.

Teraz na filmach w mediach społecznościowych widać przygotowanie koszulki Górnika właśnie z tym numerem, prezentuje się w takiej również sam zawodnik.

Na początku 2020 prezes Górnika Dariusz Czernik przekonywał, że wtedy żadnych rozmów nie było.

– O jego przyjściu do nas może decydować tylko sentyment. Żadnych negocjacji nie prowadzimy. Jeśli będzie chciał tu grać, będziemy bardzo szczęśliwi, ale to będzie tylko jego decyzja – podkreślił.

Zawodnik nigdy nie ukrywał sympatii do Górnika, którego stadion jest położony tuż obok gliwickiej dzielnicy Sośnica, skąd pochodzi.

Podolski rozegrał w barwach reprezentacji Niemiec 130 meczów, zdobył dla niej 49 goli, został mistrzem świata. Grał między innymi w Bayernie Monachium i Arsenalu Londyn. Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej