RAPORT:

#FabrykahejtuPO

„Trzy miecze 2021” – wspólne manewry Polski, Litwy i Ukrainy. Podano szczegóły

Wojsko Polskie weźmie udział w manewrach wojskowych z Litwą i Ukrainą oraz USA (fot. PAP/Darek Delmanowicz)
Wojsko Polskie weźmie udział w manewrach wojskowych z Litwą i Ukrainą oraz USA (fot. PAP/Darek Delmanowicz)

W drugiej połowie lipca na zachodzie Ukrainy odbędą się ćwiczenia wojskowe brygady litewsko-polsko-ukraińskiej – poinformował Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy. W manewrach „Trzy miecze 2021” będą też uczestniczyć Amerykanie.

Północny Trójkąt

Kryzys migracyjny jest jednym kryzysów, z którym zmagają się Stany Zjednoczone. O ile epidemię COVID-19 prędzej czy później uda się opanować, są...

zobacz więcej

Wielonarodowe ćwiczenia odbędą się 17-30 lipca w Międzynarodowym Centrum Operacji Pokojowych i Bezpieczeństwa w Jaworowie pod Lwowem – czytamy w komunikacie sztabu generalnego.

Trzy Miecze 2021


W manewrach weźmie udział ponad 1200 żołnierzy, ponad 200 pojazdów z czterech krajów uczestniczących: Litwy, Polski, Ukrainy i USA.

Jak zaznaczono, ćwiczenia litewsko-polsko-ukraińskiej brygady (LITPOLUKRBRIG) po raz pierwszy odbędą się na terytorium Ukrainy. Zobacz także: Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

Sztab podkreślił też, że manewry mają wyłącznie obronny charakter. Ich głównym celem jest ocena możliwości jednostek w operacjach dowodzonych przez LITPOLUKRBRIG. To drugie w ciągu miesiąca międzynarodowe manewry na Ukrainie. Od tygodnia na południu kraju i na Morzu Czarnym trwają ćwiczenia Sea Breeze 2021, organizowane przez Ukrainę i USA. W ćwiczeniach uczestniczy ok. 5 tys. wojskowych z 17 krajów NATO i partnerów Sojuszu, a także 32 okręty, 40 samolotów i 18 jednostek do zadań specjalnych. W ćwiczeniach bierze udział około 30 krajów, wśród uczestników jest też Polska.

Zobacz także: „Flota Czarnomorska obserwuje natowskie manewry Sea Breeze”

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej