RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Przewodnicząca włoskiej partii pogratulowała Jarosławowi Kaczyńskiemu

Giorgia Meloni pogratulowała Jarosławowi Kaczyńskiemu (fot.  Laura Lezza/Getty Images; Forum/Adam Chelstowski)
Giorgia Meloni pogratulowała Jarosławowi Kaczyńskiemu (fot. Laura Lezza/Getty Images; Forum/Adam Chelstowski)

Przewodnicząca partii Bracia Włosi (Fratelli d'Italia) Giorgia Meloni złożyła Jarosławowi Kaczyńskiemu gratulacje z powodu ponownego wyboru na stanowisko prezesa Prawa i Sprawiedliwości. Jak napisała na Twitterze, partia ta jest „fundamentalnym filarem grupy ECR. Jesteśmy dumni, że pracujemy obok siebie”.

Jarosław Kaczyński ponownie prezesem Prawa i Sprawiedliwości

Jarosław Kaczyński został ponownie prezesem Prawa i Sprawiedliwości. Decyzję poparli niemal wszyscy delegaci na kongres PiS. Jak powiedział „PiS...

zobacz więcej

„Gratulacje dla Jarosława Kaczyńskiego, ponownie wybranego na przewodniczącego PiS przez VI Kongres partii. PiS jest fundamentalnym filarem grupy ECR i jesteśmy dumni, że pracujemy obok siebie, aby budować razem Europę ojczyzn i tożsamości” – napisała na Twitterze Giorgia Meloni, przewodnicząca partii Bracia Włosi o narodowo-konserwatywnym profilu.

Grupa Europejskich Konserwatystów i Reformatorów (grupa ECR) to centroprawicowa europejska partia polityczna w Parlamencie Europejskim.

W sobotę odbywał się w Warszawie Kongres PiS, podczas którego delegaci wybierali szefa ugrupowania, Radę Polityczną, Krajową Komisję Rewizyjną i Koleżeński Sąd Dyscyplinarny, a także dokonali zmian statutowych.

Jak poinformował szef klubu PiS, wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki, 1245 delegatów na kongresie PiS poparło w wyborach na prezesa partii kandydaturę Jarosława Kaczyńskiego; 18 osób było przeciw, a 5 wstrzymało się od głosu.

Jarosław Kaczyński pełni funkcję prezesa ugrupowania nieprzerwanie od stycznia 2003 r. Zastąpił wówczas na tym stanowisku swojego brata, późniejszego prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego, który – jako pierwszy prezes partii – kierował ugrupowaniem w latach 2001-2003. Jarosław Kaczyński kilkukrotnie deklarował w mediach, że jeśli zostanie teraz wybrany na prezesa partii, będzie to jego ostatnia kadencja.

Zobacz także: Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej