RAPORT

Wojna na Ukrainie

Krzysztof Brejza przeprasza Kasę Stefczyka. Uwagę zwraca jeden fakt

Krzysztof Brejza (fot. arch.PAP/Mateusz Marek)
Krzysztof Brejza (fot. arch.PAP/Mateusz Marek)

Senator Platformy Obywatelskiej Krzysztof Brejza przeprosił Kasę Stefczyka za naruszenie jej dóbr osobistych. Ma to związek z prawomocnym wyrokiem sądu po tym, jak sugerował związki Kasy z działalnością piramidy finansowej Amber Gold.

„Poseł Krzysztof Brejza stał za zorganizowaną grupą hejterów. Wzywam go do dymisji”

Poseł Platformy Obywatelskiej Krzysztof Brejza, syn prezydenta Inowrocławia Ryszarda Brejzy, stał za zorganizowaną grupą hejterów. To on wymyślił...

zobacz więcej

Przeprosiny senator Brejza zamieścił na Twitterze. Uwagę zwraca fakt, że zrobił to w nocy. Wpis opublikował krótko po godzinie 1.

„Krzysztof Brejza przeprasza Spółdzielczą Kasę Oszczędnościowo – Kredytową im. Franciszka Stefczyka za naruszenie jej dóbr osobistych w postaci dobrego imienia i renomy poprzez rozpowszechnianie w mediach bezpodstawnych sugestii, jakoby Kasa Stefczyka finansowała rozruch oraz działalność Amber Gold.

Krzysztof Brejza przyznaje, że Kasę Stefczyka nie łączyły z Amber Gold żadne relacje biznesowe, a sugestie o przeciwnym charakterze wprowadzały opinię publiczną w błąd co do działalności Kasy Stefczyka, za co Krzysztof Brejza wyraża ubolewanie”.

Przeprosiny są wynikiem prawomocnej decyzji Sądu Apelacyjnego w Gdańsku. Bezpodstawne sugestie wobec Kasy Stefczyka Brejza formułował jeszcze jako członek Sejmowej Komisji Śledczej ds. Amber Gold.

Jak przypomina wPolityce.pl, w lutym zeszłego roku Sąd Okręgowy w Bydgoszczy nakazał Brejzie opublikować na stronie głównej jego strony internetowej, stronie głównej portalu internetowego Interia.pl, stronie głównej portalu internetowego Wiadomo.co oraz stronie głównej portalu internetowego Tokfm.pl oświadczenie, w którym przyznaje, że naruszył dobra osobiste Kasy Stefczyka.

Brejza musi też przeprosić Kasę Stefczyka na łamach dziennika „Rzeczpospolita” i na profilu w serwisie Twitter.

Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej