RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

„Mamy tę przewagę, którą daje prawda”. Wystąpienie prezesa PiS [WIDEO]

Przed nami stoi dziś zadanie ustabilizowania większości w Sejmie – powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas niedzielnego posiedzenia Rady Politycznej swej partii. W jego ocenie obecnie „trwa akcja skierowana przeciw PiS”, za którą ugrupowanie nie ponosi odpowiedzialności.

Prezes PiS: Tradycją naszej formacji jest oddzielny program dla polskiej wsi

Tradycją PiS było zawsze to, że mieliśmy oddzielny program dla polskiej wsi; dziś takowy jest również potrzebny, Polski Ład dla polskiej wsi –...

zobacz więcej

Rada Polityczna PiS zebrała się przede wszystkim po to, żeby wybrać wiceprezesów partii.

Na wstępie niedzielnych obrad prezes Kaczyński mówił, że przed partią jest kilka istotnych spraw do załatwienia w najbliższym czasie. – Będąc dziś u władzy mamy ogromne zadania, mamy ogromne możliwości, ogromne szanse (...) – szanse Polski. Bóg sprawił, że właśnie za naszych rządów i w wielkiej mierze dzięki naszym rządom takie szanse istnieją – podkreślił szef PiS.

Ale – jak wskazał – żeby te szanse zostały wykorzystane, żeby ten czas Polskiego Ładu był dla naszej ojczyzny czasem dobrym i przełomowym, trzeba „załatwiać także kwestie, które z tym Ładem mają związek tylko pośredni, ale są nie mniej istotne”.

Jedną z takich spraw jest „ustabilizowanie” większości w Sejmie. To – jak mówił – zadanie zarówno władz krajowych, jak i parlamentarnych. – Trwa akcja skierowana przeciw nam i oczywiście ta akcja jest poza nami, nie ponosimy za nią odpowiedzialności, ale ponosimy już odpowiedzialność za różnego rodzaju błędy, które zostały popełnione i które tą akcję z całą pewnością ułatwiły – mówił Kaczyński.

Kaczyński o wyjątku w uchwale dot. spółek Skarbu Państwa. „Zupełnie szczególny przypadek”

PiS w nowej uchwale zakazał najbliższym swoich polityków zasiadania w radach nadzorczych państwowych spółek. W uchwale sanacyjnej jest jeden...

zobacz więcej

Jarosław Kaczyński o sprawach wsi


Prezes PiS podkreślał w wystąpieniu znaczenie polskiej wsi. – Musimy tutaj uczynić bardzo wiele, jest wiele pomysłów. Jest agenda, którą przedstawił nam Paweł Kukiz – a dokładnie pan poseł Jarosław Sachajko – jest tam wiele dobrych pomysłów. Niektóre z nich są trudne do realizacji, niektóre trzeba przedyskutować, ale z całą pewnością – te dobre – trzeba wcielić w życie – powiedział Kaczyński.

Jak dodał, „mamy też własną agendę”. – Też bardzo bogatą. Mówił o niej ostatnio pan poseł Lech Kołakowski. Nasz kolega, dla tych, którzy byli w Porozumieniu Centrum, dla mnie od przeszło 30 lat. Wyszedł z naszego klubu, jego też spotkały różne krzywdy. Dzisiaj wraca i chciałby, by różnego rodzaju sprawy były podejmowane – podkreślił prezes PiS.

– Ale to jest nasza wspólna wola. My zawsze byliśmy dumni z tego, że reprezentujemy polską wieś i jesteśmy w dalszym ciągu z tego dumni – oświadczył Kaczyński.

Morawiecki: Prezesem naszej partii po raz kolejny został najwybitniejszy polski polityk

To był świetny dzień dla Prawo i Sprawiedliwość i dla Polski, bo prezesem naszej partii po raz kolejny został najwybitniejszy polski polityk –...

zobacz więcej

Prezes Kaczyński mówił też o programie PiS Polski Ład. Zapowiedział, że politycy tej partii powinni tego programu bronić nie tylko „w dyskusjach telewizyjnych czy radiowych”, ale też „w bezpośrednim kontakcie z ludźmi”. Stwierdził, że takiego zadania podjął się już premier Mateusz Morawiecki. Dodał, że to jest również zadanie dla wielu polityków PiS, którzy „mają gadane”. – Oni musza odwiedzić wszystkie powiaty – zapowiedział.

– Musimy ludzi przekonać, że na prawdę nikt w Polsce, może poza złodziejami i aferzystami, na tym (na programie Polski Ład) nie straci. Wszyscy zyskamy – zapewnił Kaczyński. Wyjaśnił, że zyskają na tym programie „bogaci, nawet bardzo bogaci, nawet superbogaci oraz ci, którym jest źle”.

Zobacz także: Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

– To jest prawda. Mamy siłę, którą daje prawda, tę przewagę, którą daje prawda. W mediach (...) przewagę ma druga strona, my mamy przewagę prawdy, my nie oszukujemy, to oni oszukują – powiedział prezes PiS.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej