RAPORT

Rosja gotowa do inwazji na Ukrainę

Morawiecki: Prezesem naszej partii po raz kolejny został najwybitniejszy polski polityk

Premier skomentował wybór Prezesa PiS (fot. PAP/Marcin Gadomski)
Premier skomentował wybór Prezesa PiS (fot. PAP/Marcin Gadomski)

To był świetny dzień dla Prawo i Sprawiedliwość i dla Polski, bo prezesem naszej partii po raz kolejny został najwybitniejszy polski polityk – napisał w sobotę premier Mateusz Morawiecki odnosząc się do wyboru Jarosława Kaczyńskiego na prezesa PiS.

Prezes PiS: Tradycją naszej formacji jest oddzielny program dla polskiej wsi

Tradycją PiS było zawsze to, że mieliśmy oddzielny program dla polskiej wsi; dziś takowy jest również potrzebny, Polski Ład dla polskiej wsi –...

zobacz więcej

„To był świetny dzień dla Prawo i Sprawiedliwość i dla Polski, bo prezesem naszej partii po raz kolejny został najwybitniejszy polski polityk. Prawdziwy lider, człowiek, dzięki któremu w Polsce mamy cud gospodarczy. Człowiek, którego konkurencja polityczna od lat nam zazdrości, bo nie mają nikogo o takiej wiedzy, doświadczeniu i charyzmie. Mógłbym jeszcze długo wymieniać Jego zalety, ale internet lubi zwięzłe formy: Prezes Jarosław Kaczyński i wszystko jasne” – napisał na Facebooku Mateusz Morawiecki.

Jarosław Kaczyński został ponownie wybrany w sobotę na prezesa Prawa i Sprawiedliwości podczas kongresu tej partii. W wystąpieniu po ogłoszeniu wyników zapowiedział, że po raz ostatni staje na czele PiS. Dodał, że jeśli kierowanie partią będzie ponad jego możliwość, przestanie być jej prezesem.

Jarosław Kaczyński pełni funkcję prezesa partii nieprzerwanie od stycznia 2003 r. Zastąpił wówczas na tym stanowisku swojego brata, późniejszego prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego, który – jako pierwszy prezes partii – kierował ugrupowaniem w latach 2001-2003.

Zobacz także: PiS walczy z nepotyzmem. Zakaz zasiadania w spółkach Skarbu Państwa

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej