RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Prezes PiS: Tradycją naszej formacji jest oddzielny program dla polskiej wsi

Prezes PiS Jarosław Kaczyński na kongresie ugrupowania (fot. PAP/Artur Reszko)
Prezes PiS Jarosław Kaczyński na kongresie ugrupowania (fot. PAP/Artur Reszko)

Tradycją PiS było zawsze to, że mieliśmy oddzielny program dla polskiej wsi; dziś takowy jest również potrzebny, Polski Ład dla polskiej wsi – podkreślił prezes PiS Jarosław Kaczyński. W sobotę odbył się kongres Prawa i Sprawiedliwości, w którym wzięło udział około 1500 osób – delegaci partii z całej Polski oraz zaproszeni goście.

Kongres Prawa i Sprawiedliwości. Prezes PiS podsumowuje dotychczasowe rządy

Jednym z pierwszych punktów sobotniego Kongresu Prawa i Sprawiedliwości jest wystąpienie lidera ugrupowania Jarosława Kaczyńskiego, które...

zobacz więcej

Delegaci kongresu Prawa i Sprawiedliwości w sobotę ponownie wybrali Jarosława Kaczyńskiego na prezesa ugrupowania.

Kaczyński mówił podczas kongresu Prawa i Sprawiedliwości, że partia rządząca uczyniła bardzo wiele dla wsi. Zwrócił uwagę, że wieś była często głównym beneficjentem płynących transferów społecznych czy też programów pomocowych.

Polski Ład dla polskiego rolnictwa


Według Kaczyńskiego to nadal za mało i trzeba podjąć kroki, aby to zmienić. Zwrócił jednocześnie uwagę, że w Polskim Ładzie znajdują się liczne rozwiązania, które poprawią byt rolników i mieszkańców terenów wiejskich. – Tradycją naszej formacji jest to, że zawsze mieliśmy oddzielny od tego głównego, program dla polskiej wsi. Dzisiaj też musimy mieć taki program – Polski Ład dla polskiej wsi, dla polskiego rolnictwa – zaznaczył prezes PiS.

W ocenie Kaczyńskiego obowiązkiem odbywającego się w sobotę kongresu jest zobowiązanie wybranych władz partii do tego, żeby sformułować skuteczny program dla polskiej wsi. – Obowiązkiem kongresu jest uchwalić zobowiązanie tych władz (…) do tego, żeby szybko to przygotowały i ogłosiły – stwierdził Kaczyński.

Kaczyński na Kongresie PiS: Można mówić o sukcesie, umocniliśmy państwo, to dzieje walki [WIDEO]

Przemówienie prezesa PiS podczas kongresu partii.

zobacz więcej

Dodał, że ostatnie 6 lat rządów Prawa i Sprawiedliwości wyrwały Polskę z pułapki średniego rozwoju. Wskazał również, że pierwszym i najtrudniejszym zadaniem po objęciu rządów przez PiS było uporządkowanie finansów publicznych.

Do tego tematu odniosła się także rzeczniczka PiS Anita Czerwińska, która była w sobotę gościem TVP Info. Zapytana, czy będą to odrębne propozycje i kiedy można spodziewać się szczegółów dotyczących propozycji dla wsi, odpowiedziała: „W tej chwili trwają już prace”.

– Ten bardzo istotny element, na którym nam zależy, to jest skrócenie łańcucha dostaw tak, żeby polscy rolnicy bez zbędnego pośrednictwa mogli swoje produkty sprzedawać. Już bardzo wiele w tej sprawie zrobiliśmy i w tej chwili trwają kolejne prace – zapewniła.

Zobacz także: Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

– Nie ustaniemy we wspieraniu polskiej wsi, ponieważ uważamy, że zasobna Rzeczpospolita, bogata Polska zależy od tego, jaka będzie polska wieś – dodała rzeczniczka PiS.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej