RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

PiS walczy z nepotyzmem. Zakaz zasiadania w spółkach Skarbu Państwa

Delegaci Kongresu PiS postanowili, że współmałżonkowie, dzieci, rodzeństwo oraz rodzice posłów i senatorów PiS, nie mogą zasiadać w Radach Nadzorczych spółek Skarbu Państwa – poinformowała w sobotę rzeczniczka partii Anita Czerwińska.

Kaczyński na Kongresie PiS: Można mówić o sukcesie, umocniliśmy państwo, to dzieje walki [WIDEO]

Przemówienie prezesa PiS podczas kongresu partii.

zobacz więcej

Jak dodała, zakaz dotyczy też zatrudniania w spółkach SP członków najbliższej rodziny posłów i senatorów PiS.

W sobotę odbywa się w Warszawie Kongres PiS, podczas którego delegaci wybierali szefa ugrupowania. Ponownie został nim Jarosław Kaczyński.

Na konferencji po wyborze szefa partii rzeczniczka PiS przekazała, że podczas Kongresu delegaci podjęli też kilka uchwał. Jak poinformowała jedna z uchwał odnosi się do programu, który podjęto w 2015 roku.

Zobacz także: Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

– Wielki, kompleksowy program przebudowy polskiego życia. Osiągnęliśmy na tej drodze wiele sukcesów, jednak zdarzyły się nieliczne przypadki pokus, przed którymi być może niektórzy nie zdołali się ustrzec – zaznaczyła Czerwińska.

Dlatego, jak dodała, 6. Kongres Prawa i Sprawiedliwości podjął uchwałę. – Delegaci postanowili, że współmałżonkowie, dzieci, rodzeństwo oraz rodzice posłów i senatorów PiS, nie mogą zasiadać w Radach Nadzorczych spółek Skarbu Państwa – podkreśliła.

– W punkcie drugim delegaci postanowili, że zakazuje się zatrudniania w spółkach Skarbu Państwa członków najbliższej rodziny posłów i senatorów PiS, tj. ich współmałżonków, dzieci, rodzeństwa oraz rodziców – przekazała Czerwińska.

Poinformowała, że „wszystkie uchwały jakie były podejmowane były podejmowane jednogłośnie, jednomyślnie”.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej