RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Jarosław Kaczyński ponownie prezesem Prawa i Sprawiedliwości

Decyzję poparli niemal wszyscy delegaci na kongres PiS (fot. tt/@pisorgpl)
Decyzję poparli niemal wszyscy delegaci na kongres PiS (fot. tt/@pisorgpl)

Jarosław Kaczyński został ponownie prezesem Prawa i Sprawiedliwości. Decyzję poparli niemal wszyscy delegaci na kongres PiS. Jak powiedział „PiS stoi przed ogromnymi zadaniami i ogromną szansą dla Polski”, dodał także, że po raz ostatni staje na czele Prawa i Sprawiedliwości.

Kongres Prawa i Sprawiedliwości. Prezes PiS podsumowuje dotychczasowe rządy

Jednym z pierwszych punktów sobotniego Kongresu Prawa i Sprawiedliwości jest wystąpienie lidera ugrupowania Jarosława Kaczyńskiego, które...

zobacz więcej

W krótkim wystąpieniu po wyborze Jarsoław Kaczyński podkreślił, że dziś jest duża szansa aby zniwelować różnice ekonomiczne, militarne i kulturowe pomiędzy Polska a krajami Zachodu. – Spróbuję doprowadzić do tego by Polska dokonała tego czego obawiali się nasi przeciwnicy. Oni na pewno będa walczyć aby się nam nie udało. Jestem przekonany, że taka formacja jak nasza, zaprawiona w bojach, osiągnie ten cel – powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński. Po wyborze na kolejną kadencję Jarosław Kaczyński powiedział, że po raz ostatni staje na czele Prawa i Sprawiedliwości.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Kaczyński na Kongresie PiS: Można mówić o sukcesie, umocniliśmy państwo, to dzieje walki [WIDEO]

Przemówienie prezesa PiS podczas kongresu partii.

zobacz więcej

Wyniki głosowania


1245 delegatów na kongresie PiS poparło w wyborach na prezesa partii kandydaturę Jarosława Kaczyńskiego; 18 osób było przeciw, a 5 wstrzymało się od głosu - poinformował w sobotę szef klubu PiS, wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki.

– VI Kongres Prawa i Sprawiedliwości wybrał pana prezesa Jarosława Kaczyńskiego na przewodniczącego niemal jednomyślnie, przy wielkim aplauzie – dodała rzeczniczka partii poseł Anita Czerwińska.

Plan na kolejne lata


Jak dodał z kolei Terlecki, Kaczyński „wytyczył plan na dokończenie kadencji, a także oczywiście na następną”. – To jest plan, najogólniej można powiedzieć, realizacji Polskiego Ładu, który umożliwi dogonienie Zachodu, jeżeli chodzi o poziom życia obywateli Polski – zaznaczył wicemarszałek. – To jest, myślę, w największym skrócie najważniejsza konkluzja zjazdu – podkreślił.

– Będziemy jeszcze rozmawiać, będziemy jeszcze wybierać kolejne władze, jutro - komitet polityczny i sekretarza generalnego partii, ale ten wybór najważniejszy - prezesa - dzisiaj się dokonał – podkreślił Terlecki.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej