RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Fałszywe SMS-y o zaległościach za prąd. Radomianki straciły pieniądze z konta

Oszukane kobiety w ostatnich dniach zgłosiły się na policję (fot. Shutterstock/Ruslan Huzau)
Oszukane kobiety w ostatnich dniach zgłosiły się na policję (fot. Shutterstock/Ruslan Huzau)

Dwie mieszkanki Radomia straciły swoje oszczędności po odczytaniu fałszywych SMS-ów informujących o groźbie wyłączeniu prądu w związku z nieuregulowanymi płatnościami – poinformowała w piątek Justyna Leszczyńska z radomskiej policji.

Tragedia w Gnieźnie. Zginął pod kołami swojego samochodu

Do tragicznego wypadku doszło w Gnieźnie. Kierowca busa rozpakowując towar zginął pod kołami własnego samochodu. Śledztwo w tej sprawie wszczęła...

zobacz więcej

Oszukane kobiety w ostatnich dniach zgłosiły się na policję. Powiedziały, że dostały SMS z informacją o rzekomej zaległości w wysokości  kilku złotych, w opłatach za energię elektryczną. 

„Do treści dołączony był link umożliwiający dokonanie płatności. Pokrzywdzone weszły w link i zalogowały się na konto w banku. Kiedy wystąpił błąd logowania, ponownie zalogowały się na swoje konta. Wtedy okazało się, że  zostały z niego wypłacone pieniądze w kwocie kilku tysięcy złotych” – zrelacjonowała rzeczniczka.

Sprawdzajmy podejrzane linki          


Policjanci przestrzegają przed oszustami, którzy podszywają się pod dostawców energii elektrycznej i za pomocą SMS-ów informują o rzekomych należnościach, dołączając link do wpłaty.

Mundurowi radzą, by po otrzymaniu tego typu wiadomości zweryfikować, czy taka sytuacja faktycznie ma miejsce.  – Często działamy w pośpiechu i nieświadomi zagrożenia otwieramy załączony do treści link, który kieruje nas na fałszywe strony internetowe umożliwiające logowanie do banku. Ten moment wykorzystują oszuści i wypłacają z konta nasze oszczędności – zauważyła Leszczyńska.

Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej