RAPORT

Pogarda

Ostre starcie Tarczyńskiego w zagranicznej TV. „Przyjedź do Warszawy”

Dominik Tarczyński, europoseł PiS (fot. European Union 2021 - Source : EP, Jan VAN DE VEL)
Dominik Tarczyński, europoseł PiS (fot. European Union 2021 - Source : EP, Jan VAN DE VEL)

Najnowsze

Popularne

Przedstawicielka Włoskiego Instytutu Międzynarodowego zarzuciła Dominikowi Tarczyńskiemu (PiS), że demokracja w Polsce jest zagrożona. – Nie mów tak. Przyjedź do Warszawy. Nie mamy ataków samobójczych, nie mamy gwałtów dokonywanych przez nielegalnych imigrantów i nie mamy tych wszystkich kryminalnych problemów, które macie wy – odpowiedział europoseł Prawa i Sprawiedliwości.

Trump podjął decyzję w sprawie kandydowania na prezydenta USA

Były prezydent USA Donald Trump oświadczył, że podjął decyzję w sprawie kandydowania w wyborach prezydenckich w 2024 roku. W wywiadzie dla...

zobacz więcej

Twarda dyskusja miała miejsce w TRT World – tureckim publicznym kanale informacyjnym nadający w języku angielskim.

Tematem dyskusji była Rosja. W dyskusji podkreślano, że jeśli chodzi o podejście do polityki Kremla, kraje Unii Europejskiej są mocno podzielone. Niemcy i Francja na ostatnim szczycie parły do ponownego nawiązania bliskiej współpracy z Moskwą. Pomysł ten spotkał się jednak z ostrym sprzeciwem ze strony Polski i krajów bałtyckich.

Zobacz także:   DW: Merkel broni propozycji rozmów z Rosją. Jej postawa podzieliła kraje Wspólnoty

Premier RP Mateusz Morawiecki przekonał przywódców innych państw, że pełny reset stosunków z Rosją byłby nagrodą za agresywną politykę Władimira Putina. „Polska i kraje bałtyckie upokorzyły Niemcy i Francję” – pisało nawet Politico, o czym szerzej informowaliśmy   TUTAJ.

W tureckiej telewizji na ten temat rozmawiali teraz europoseł PiS Dominik Tarczyński, Eleonora Tafuro Ambrosetti (zajmująca się Rosją i Kaukazem we Włoskim Instytucie Międzynarodowych Studiów Politycznych) oraz Andriej Kfortov (dyrektor generalny Rosyjskiej Rady do Spraw Międzynarodowych).

Wiceminister o szokującej zmianie prawa dla LGBT. „Ma uderzyć w dzieci i młodzież”

Hiszpania przyjęła projekt ułatwiający zmianę płci od 14. roku życia bez potrzeby uzyskania diagnozy lekarskiej i terapii hormonalnej. – To zachęta...

zobacz więcej

„Pieniądze, które Putin zarobi na NS2 trafią do jego armii”


Podczas dyskusji Dominik Tarczyński zarzucił Europie Zachodniej, że układa się z Rosją i robi z nią interesy. Podkreślił, że Berlin dogaduje się z Moskwą ws. Nord Stream 2 i wspólnie podejmują strategiczne decyzje.

– Nie dbają o nasze bezpieczeństwo. Pieniądze, które Władimir Putin zarobi na Nord Stream 2, trafią do jego armii, a jego armia trafi do Gruzji, Ukrainy, krajów bałtyckich, a później może do Polski i innych państw. Wtedy się obudzicie – powiedział.

Zobacz także:   „Trzeba było długo i dobitnie tłumaczyć”. Premier podsumowuje szczyt UE ws. Rosji

Odpowiadając na zarzuty Tarczyńskiego, Eleonora Tafuro Ambrosetti z Włoch stwierdziła, że ona również nie zgadza się z większością działań i decyzji Władimira Putina, ale Polska inaczej powinna się angażować we wzmacnianie Unii Europejskiej.

Oceniła, że Polska jest najbardziej autorytarnym krajem w całej Wspólnocie. Powołała się przy tym na badania organizacji Freedom House, która, analizując demokracje w Europie, miała zastrzeżenia wobec polityki rządu w Warszawie.

Kto wygra w PO: Tusk czy Trzaskowski? Politolog nie ma wątpliwości

– W PO już mieliśmy takie sytuacje, że drugi kandydat zgłaszał się tylko po to, żeby był drugi kandydat. Nie wykluczałbym takiej roli Rafała...

zobacz więcej

Tarczyński zaprasza do Polski


– Nie mów tak. Przyjedź do Warszawy. Nie mamy ataków samobójczych, nie mamy gwałtów dokonywanych przez nielegalnych imigrantów i nie mamy tych wszystkich kryminalnych problemów, które macie wy – skomentował stawiane przez Włoszkę zarzuty Dominik Tarczyński.

– A ty próbujesz nam opowiadać o demokracji? – pytał i, rozglądając się wokoło, dodawał: „Spójrz na ulice”.

Zobacz także:   „Odpierać Rosję i angażować się w dialog”. Von der Leyen o wynikach szczytu UE

Europoseł PiS tłumaczył, że za jego plecami nie ma płonących samochodów, zamieszek i masowej przestępczości. – Bo teraz jestem w Polsce – zaznaczał. Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej