RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Poseł KO kpi z Tuska: Nie wierzę w ideę mesjasza

Poseł Koalicji Obywatelskiej Franciszek Sterczewski (fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk)
Poseł Koalicji Obywatelskiej Franciszek Sterczewski (fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk)

Najnowsze

Popularne

Poseł Koalicji Obywatelskiej Franciszek Sterczewski od kilku dni powtarza, że Donald Tusk mógłby rozdawać ulotki i pomagać opozycji pokonać PiS, ale nie powinien przejmować sterów w Platformie. Jego opinie spotykają się z ostrymi reakcjami części polityków PO. Mimo to znów zabrał głos w tej sprawie. – Rolą polityka wielkiego formatu jest wspierać kolejne pokolenia. Kwaśniewski nie wpycha się (…), tak robi też Kaczyński – ocenił.

Poszli na noże. Tusk, Budka i Trzaskowski się nie dogadali

Scenariusz, w którym Borys Budka oddaje Platformę Donaldowi Tuskowi, usuwa się w cień i sprawa jest zamknięta, wydaje się już nieaktualny. Rafał...

zobacz więcej

– Potrzebujemy gry zespołowej, a nie ojca, który wraca z długich wakacji - powiedział w Polsat News Franciszek Sterczewski, komentując sytuację wokół przywództwa w Platformie Obywatelskiej i powrót Donalda Tuska do krajowej polityki.

Młody polityk opozycji od kilku dni ostro wypowiada się na temat planów byłego premiera na przejęcie PO. Ostatnio stwierdził, że jeśli Donald Tusk chce wrócić do Polski, będzie mógł roznosić ulotki wyborcze, ale raczej nie będzie rozdawał kart w krajowej polityce.

Zobacz także:   Tajemnicze zachowanie Budki. Zniknął z mediów społecznościowych

„To tak, jakby zaproponować Lewandowskiemu, żeby podawał piłki wybite na aut, a nie grał na boisku” – komentował w emocjach sympatyzujący z PO muzyk Zbigniew Hołdys. „Drogi Franku, mam wrażenie, że jesteś młodszy niż myślałam” – dodawała poruszona posłanka PO Iwona Śledzińska-Katarasińska.

Teraz w jednej ze stacji Sterczewski poszedł jeszcze o krok dalej. Podkreślił, że rolą polityka wielkiego formatu jest wspieranie kolejnych pokoleń, podając jako przykład byłego prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego, który wspiera Lewicę, ale też prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, który nie jest twarzą wszystkich kampanii swojej formacji.

Kto wygra w PO: Tusk czy Trzaskowski? Politolog nie ma wątpliwości

– W PO już mieliśmy takie sytuacje, że drugi kandydat zgłaszał się tylko po to, żeby był drugi kandydat. Nie wykluczałbym takiej roli Rafała...

zobacz więcej

„To PO potrzebuje Trzaskowskiego, a nie na odwrót”


Sterczewski podkreślił teraz, że Tusk jest politykiem europejskiego formatu i ważną figurą w historii Polski. – Ale nie do końca wierzę w taką ideę mesjasza, który wróci zza siedmiu gór i rozwiąże wszystkie problemy opozycji – powiedział. – Cieszę się, że chce pomóc, ale wolałbym, żeby raczej był wsparciem dla Rafała Trzaskowskiego, niż z nim rywalizował – dodał.

Zobacz także:   Senator Platformy: Jeżeli będzie bratobójcza wojna, opuszczę PO

Pytany, czy lepszym rozwiązaniem dla opozycji i dla Polski byłoby, gdyby Rafał Trzaskowski został szefem Platformy, odparł: „Myślę, że absolutnie tak”.

Nieoficjalnie: Trzaskowski wściekły na powrót Tuska. Rozważa odejście z PO

Ewentualne przejęcie Platformy Obywatelskiej przez Donalda Tuska to cios dla Rafała Trzaskowskiego. – Rafał powiedział przy kilku osobach, że liczy...

zobacz więcej

– Nie do końca myślę, że to jest kwestia lidera, nie do końca uważam, że należy robić kozła ofiarnego z Borysa Budki. To nie jest kwestia tylko przewodniczącego, tylko tego, jak cała Koalicja, jak cała opozycja będzie działać jako konstelacja, zespół liderów; potrzebujemy gry zespołowej, a nie ojca, który wraca z długich wakacji – ocenił poseł KO.

– Uważam, że nie ma powrotu do polityki sprzed 2015 r. – podkreślał Sterczewski i zaznaczył, że przez siedem lat wiele się w Polsce zmieniło.

Zobacz także:   Nitras o Budce: Nosi się z zamiarem rezygnacji

Poseł pytany, co zrobi Trzaskowski, jeśli przegra batalię o szefostwo w Platformie, stwierdził, że „to Platforma Obywatelska musi zdać sobie sprawę, że potrzebuje Rafała Trzaskowskiego, a nie na odwrót”.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej