RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Nowy klub Sergio Ramosa. Legenda Realu z dwuletnim kontraktem

Wiadomo już, gdzie nowy sezon spędzi Sergio Ramos (fot. Getty Images)
Wiadomo już, gdzie nowy sezon spędzi Sergio Ramos (fot. Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Wraz z końcem czerwca Sergio Ramos przestał być piłkarzem Realu. Wieloletni kapitan i żywa legenda Królewskich nie doszła do porozumienia z władzami klubu. Chętnych na usługi 35-letniego obrońcy było wielu. Ten zdecydował się na przenosiny do Paryża. Jak informuje radio RMC Sport, Ramos podpisał z PSG dwuletni kontrakt.

Wydawało się, że Ramos skończy karierę w Realu. Doświadczony obrońca oczekiwał od klubu co najmniej dwuletniego kontraktu i zarobków na poziomie najlepszych piłkarzy, ale Królewscy uparcie negocjowali. Gotowi byli zaoferować umowę co najwyżej na 12 miesięcy z opcją przedłużenia.

35-letni stoper, którego Luis Enrique pominął w kadrze na mistrzostwa Europy, po namyśle uznał, że chce kontynuować grę w Madrycie i jest skłonny przystać na zaproponowane warunki. Wtedy usłyszał jednak, że „oferta wygasła”. Wpływ na taką, a nie inną postawę Królewskich miało m.in. pozyskanie Davida Alaby z Bayernu Monachium oraz chęć odmłodzenia kadry, np. poprzez ściągnięcie 22-letniego Francuza Julesa Kounde z Sevilli.

Według RMC Sport, o usługi kapitana zabiegały trzy kluby. Poza paryżanami, ofertę kontraktu otrzymał też z Londynu i Manchesteru. Wybrał stolicę Francji. Władze PSG mają apetyt na triumf w Lidze Mistrzów i doświadczony Ramos ma w tym pomóc. Wcześniej zakontraktowano jeszcze bramkarza Gianluigiego Donnarummę (wcześniej Milan) czy Georginio Wijnalduma z Liverpoolu.

Sergio Ramos był piłkarzem Realu od 2005. Do Madrytu trafił z rodzinnej Sewilli. W barwach Królewskich czterokrotnie triumfował w Lidze Mistrzów, pięć razy sięgał też po mistrzostwo Hiszpanii. Był liderem defensywy La Furia Roja, która w latach 2008-2012 zdominowała światowy futbol reprezentacyjny.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej