RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Kongres „Made in Poland” w Berlinie. Promocja polskiej gospodarki [WIDEO]

W Berlinie rozpoczął się kongres „Made in Poland”, organizowany przez Polską Agencję Przedsiębiorczości i mający na celu promocję polskiej gospodarki. Patronat nad przedsięwzięciem objął ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Niemczech Andrzej Przyłębski.

Polska jest trzecim największym importerem dla Niemiec

Import z Polski do Niemiec wzrasta tak mocno, że w pierwszym kwartale tego roku Polska stała się trzecim co do wielkości dostawcą dla RFN,...

zobacz więcej

W stolicy Niemiec wystąpią prelegenci z kraju i zagranicy,  którzy na co dzień nadają ton najważniejszym debatom o perspektywach i kierunkach rozwoju polskiej gospodarki. Zaproszeni paneliści dyskutować będą o rosnącym potencjale polskich producentów i nowych modelach usługowych w dobie cyfryzacji.   

Minimalizacja skutków koronakryzysu       


Jednym z wiodących tematów jest minimalizacja skutków koronakryzysu, który w wielu branżach przywołał widmo bankructwa, ale także prowadził do powstania nowych form przedsiębiorczości. Przewidywany jest udział ponad stu przedstawicieli organizacji ubezpieczeń społecznych, ekonomistów, przedsiębiorców oraz dyplomatów z Polski i Niemiec.

Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo – Kongres ten jest szansą na dalszy rozwój polsko-niemieckiej współpracy handlowej i wymiany doświadczeń. Uczestniczyć będzie w nim także wielu naukowców, gdyż edukacja i badania stanowią fundament systemu ekonomicznego – tłumaczy prezes Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej Markus Baltzer.

Punktem kulminacyjnym dwudniowego wydarzenia w Berlinie będzie jutrzejsza gala, podczas której ambasador Polski w Niemczech Andrzej Przyłębski wręczy zasłużonym działaczom gospodarczym medale „Made in Poland”.

Sprawdź też: Orlen Lietuva rozważa „największą w historii inwestycję na Litwie”

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej