RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Partner Rabieja wściekły na ministra Czarnka: Życzę ci homoseksualnych dzieci

Michał Cessanis obraził ministra edukacji (fot. PAP/Tomasz Gzell/Instagram)
Michał Cessanis obraził ministra edukacji (fot. PAP/Tomasz Gzell/Instagram)

Najnowsze

Popularne

Zdecydowana postawa ministra edukacji Przemysława Czarnka w sprawie ochrony szkół i dzieci przed ideologiami wywołała opór wielu środowisk. „Po twoich ostatnich wypowiedziach życzę ci z całego serca, tak po ludzku, aby twoje dzieci były homoseksualne” – napisał na Instagramie Michał Cessanis, dziennikarz „Dzień Dobry TVN”, a prywatnie partner Pawła Rabieja, polityka Nowoczesnej.

Wicemarszałek Sejmu o Paradzie Równości: Podzielam poglądy ministra Czarnka

Podzielam poglądy ministra Przemysława Czarnka – powiedział wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki, pytany, czy podobają mu się krytyczne wypowiedzi...

zobacz więcej

„Cześć Czarnek. Po twoich ostatnich wypowiedziach życzę ci z całego serca, tak po ludzku, aby twoje dzieci były homoseksualne. Nauczy cię to człowieczeństwa” – ocenił Cessanis.

„Dla przypomnienia cytaty ministra edukacji o nas, Ludziach LGBT (rzygać mi się chcę na samą myśl, że taki gość zajmuje tak ważne stanowisko opłacane przez podatników): „to jest publiczna demoralizacja, obraza moralności i inteligencji Polaków”, a „ktoś, kto demoralizuje, promuje różnego rodzaju dewiacje, nie ma tych samych praw publicznych jak osoba zachowująca się zgodnie ze standardami i normami, która nie demoralizuje” – napisał dziennikarz. Wpis uzupełnił wulgarnym zwrotem „Czarnek: f*** you”.

Czarnek o bezpieczeństwie


MEiN pracuje nad nowym Prawem oświatowym, które ograniczy wpływ organizacji pozarządowych na szkoły. – Nowe prawo oświatowe ma dać większe bezpieczeństwo tym rodzicom, dla których jest ważny system wartości, który chcą przekazać. Będą mieć większą pewność, że za ich plecami nie będą przekazywane treści, których nie akceptują – wskazał Przemysław Czarnek, minister edukacji i nauki w rozmowie z tygodnikiem „Sieci”.

Minister edukacji i nauki poruszył kwestię wolności i tolerancji w kontekście organizowania parad równości. Zdaniem ministra, to osoby ze skrajnej lewicy i niosące na sztandarach symbole LGBT posuwają się do wykluczania osób inaczej myślących. Ci ludzie wychodzą na ulicę, w wulgarny sposób obrażają katolików, wykrzykują niecenzuralne hasła, zachowują się obscenicznie i to ma być w porządku? Natomiast gdy nasza strona mówi, że to nie jest zachowanie normalne, a wręcz demoralizujące, to wtedy się okazuje, że jesteśmy wrogami świata postępu i równości. Tak być nie może. Albo mamy równość i każdy może powiedzieć, co myśli, albo tej równości nie ma. W przypadku skrajnych środowisk lewicowych, liberalnych, wielu rzekomych reprezentantów społeczności LGBT nie ma mowy o tolerancji – podkreślił Czarnek.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej