RAPORT:

#FabrykahejtuPO

Znany aktor zapłaci ofiarom, które molestował, miliony dolarów

James Franco zapłaci osobom, które molestował (fot. Dimitrios Kambouris/Getty Images for Turner)
James Franco zapłaci osobom, które molestował (fot. Dimitrios Kambouris/Getty Images for Turner)

Aktor James Franco zapłaci w wyniku zawartej ugody 2 mln 235 tys. dolarów za molestowanie seksualne podczas zajęć w prowadzonej przez niego szkole aktorskiej – informuje portal magazynu „The Hollywood Reporter”. W październiku 2020 r. pozew w tej sprawie złożyły do sądu Sarah Tither-Kaplan i Toni Gaal.

Bill Cosby zostanie zwolniony z więzienia. Po dwóch latach odsiadki

Sąd najwyższy Pensylwanii unieważnił w środę wyrok skazujący 83-letniego komika Billa Cosby'ego za napaść seksualną i nakazał wypuszczenie go z...

zobacz więcej

Kobiety oskarżające Franco o molestowanie utrzymywały, że aktor podczas zajęć zmuszał studentki do odgrywania przesadnie odważnych scen erotycznych. W zamian miał proponować im role w jednym ze swoich filmów.

W tego typu sprawach wysokość kwot odszkodowań zwykle nie jest podawana do wiadomości publicznej. Inaczej jest w przypadku Franco, przeciwko któremu złożony został w sądzie pozew zbiorowy.

Powódki wraz z niewymienionymi z imienia i nazwiska innymi studentami Franco twierdziły, że uczniowie szkoły aktorskiej Studio 4 Film padli ofiarami oszustwa. Sędzia był więc zobligowany do ujawnienia szczegółów finansowych ugody.

Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

670,5 tys. dolarów trafi do Tither-Kaplan, a Gaal otrzyma 223,5 tys. dolarów. Od tej kwoty odliczone będzie honorarium dla reprezentujących je prawników. To odpowiednio 223,5 i 74,5 tysiąca dolarów.

Pozostała kwota, czyli nieco ponad 1,3 mln dolarów, trafi do pozostałych uczniów, którzy oskarżali Franco w pozwie zbiorowym.

Zobacz także: Placido Domingo z honorowym tytułem. Wcześniej był oskarżany o nadużycia seksualne


W treści ugody czytamy: „Chociaż pozwani (Franco i podmioty stowarzyszone) nadal zaprzeczają zarzutom zawartym w pozwie, przyznają, że powodowie podnieśli ważne kwestie – dlatego obie strony mocno wierzą w to, że teraz nadszedł czas, by skoncentrować się na rozwiązaniu problemu złego traktowania kobiet w Hollywood”.

Ugoda musi teraz zostać zatwierdzona przez sąd w Los Angeles. Wypłata ustalonej kwoty zakończy postępowanie sądowe.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej