RAPORT

Pogarda

Wiceminister o szokującej zmianie prawa dla LGBT. „Ma uderzyć w dzieci i młodzież”

Wiceminister Tomasz Rzymkowski o ideologii LGBT i zmianie prawa w Hiszpanii (fot. Beata Zawrzel/NurPhoto via Getty Images; PAP/Roman Zawistowski)
Wiceminister Tomasz Rzymkowski o ideologii LGBT i zmianie prawa w Hiszpanii (fot. Beata Zawrzel/NurPhoto via Getty Images; PAP/Roman Zawistowski)

Najnowsze

Popularne

Hiszpania przyjęła projekt ułatwiający zmianę płci od 14. roku życia bez potrzeby uzyskania diagnozy lekarskiej i terapii hormonalnej. – To zachęta do tego, aby podejmować decyzje, których kiedyś młodzi ludzie mogą bardzo żałować – mówi portalowi tvp.info wiceminister edukacji Tomasz Rzymkowski. – W Polsce też są środowiska, które przyjmują takie pomysły w ciemno. Taką formacją z pewnością jest szeroko rozumiana lewica, która nie ma żadnych własnych pomysłów i kradnie wyłącznie głupie pomysły z Europy Zachodniej – dodaje.

Włochy: Więzienie za „czyn homofobiczny” i zmuszanie szkół do propagandy

Budzący zastrzeżenia Watykanu projekt ustawy o zwalczaniu homofobii i transfobii, nad którym trwają prace w Senacie Włoch, został przygotowany...

zobacz więcej

Lewicowy rząd Hiszpanii przyjął projekt Ustawy o Rzeczywistej i Efektywnej Równości Osób Transpłciowych oraz gwarancji praw osób LGBT.

Zmiana płci oraz imienia osób transseksualnych będzie możliwa od 14. roku życia bez konieczności przechodzenia badań lekarskich, psychologicznych, uprzedniego leczenia hormonalnego ani procedury sądowej.

Zobacz także:   Szef Episkopatu ostro o decyzji PE: Kultura śmierci i wykluczenia

– To wszystko zmierza w kierunku stworzenia nowego człowieka, a żeby to zrobić, należy najpierw wprowadzić chaos. I taki chaos obserwujemy. Ułatwienie zmiany płci od 14. roku życia ma na celu uderzenie w dzieci i młodzież. To swoista zachęta do tego, aby podejmować decyzje, których kiedyś mogą bardzo żałować, a które z perspektywy medycznej mogą okazać się bardzo trudne do cofnięcia albo wręcz nieodwracalne – mówi portalowi tvp.info Tomasz Rzymkowski, sekretarz stanu w ministerstwie edukacji i nauki oraz pełnomocnik rządu do spraw kształcenia ogólnego i nadzoru pedagogicznego.

Jak ocenia, to „element szerszego procesu, w który wpisuje się szereg unijnych państw, ale również Komisja Europejska oraz Parlament Europejski”.

Kto wygra w PO: Tusk czy Trzaskowski? Politolog nie ma wątpliwości

– W PO już mieliśmy takie sytuacje, że drugi kandydat zgłaszał się tylko po to, żeby był drugi kandydat. Nie wykluczałbym takiej roli Rafała...

zobacz więcej

Stwierdza, że ta ostatnia instytucja „jest wręcz w awangardzie całej rewolucji LGBT i uchwala bardzo dziwne rezolucje, które uderzają w pewne prawidła prawdy obiektywnej próbując tworzyć świat równoległy”.

– To marksizm stosowany i tak trzeba by to nazwać – komentuje wiceminister.

Wiceminister o filozofii kserokopiarki


Tomasz Rzymkowski uważa, że również w Polsce są środowiska, które przyjmują takie pomysły w ciemno. – To filozofia kserokopiarki. Wszystkie rozwiązania, które są przyjmowane w krajach Europy Zachodniej bez refleksji, czy są one dobre, czy złe, próbuje się na siłę wdrażać również w Polsce – mówi.

Zobacz także:   Wicemarszałek Sejmu o Paradzie Równości: Podzielam poglądy ministra Czarnka

W rozmowie z portalem tvp.info ocenia, że próba implementacji pojawia się bez wcześniejszej refleksji.

– Taką formacją z pewnością jest szeroko rozumiana lewica, która nie ma żadnych własnych pomysłów i kradnie wyłącznie głupie pomysły z Europy Zachodniej – uważa.

Senat storpeduje sprawę reprywatyzacji? „Wiem, że Platforma planuje poprawki”

Sejm zgodnie poparł nowelizację k.p.a. ws. reprywatyzacji, ale w Senacie opozycja chce zagrać tym tematem, by uderzyć w PiS – słychać nieoficjalnie...

zobacz więcej

Wiceminister edukacji podkreśla, że tematu narzucania rewolucji kulturowej nie należy przemilczać.

– Nie powinno być cenzury prewencyjnej tego typu informacji. Społeczeństwo musi wiedzieć, czym jest rewolucja LGBT i nachalne promowanie oraz czym jest swoisty relatywizm, jaki obserwujemy chociażby przy okazji propagandy miesiąca LGBT w Polsce i na świecie – dodaje.

Zobacz także:   Tęcza wraca na plac Zbawiciela. Urzędniczka zapowiada, że wkrótce zostanie rozebrana

Czy rewolucja kulturowa dotrze do Polski?


Chociaż w Hiszpanii rządzi lewica, kontrowersyjna zmiana prawa i tak wywołała ogromny spór. Socjaliści z PSOE, Podemos i organizacje feministyczne długo dyskutowały, czy rewolucja kulturowa w ich wykonaniu nie idzie zbyt daleko. Chociaż w „bólach”, podobne procesy zachodzą jednak w coraz większej licznie państw UE.

Czarnek o paradzie LGBT: Fetyszyzowanie i wykrzywianie równości i tolerancji

To, co tam się działo, nie ma nic wspólnego z tolerancją i z równością. To fetyszyzowanie i wykrzywianie równości i tolerancji – ocenił w programie...

zobacz więcej

Tomasza Rzymkowskiego pytamy więc, czy tę falę uda się zatrzymać, czy można ją jedynie opóźniać, gdyż z czasem i tak dotrze również do Polski.

– Zgadzam się, że jest to fala, a fala ma to do siebie, że ma swój początek, apogeum i koniec. W mojej ocenie musimy tę falę przetrwać – mówi wiceminister.

Przypomina, że w latach 30. w Europie była fala eugeniki, której wiele państw uległo, a Polska nie.

Zobacz także:   Nowe prawo oświatowe. Czarnek: Koniec z praniem mózgów dzieci

– Tak samo będzie z falą ideologii LGBT, która jest jest w swoim apogeum; ale to minie. A straty dla społeczeństw Europy Zachodniej, jako wynik implementowania tych wszystkich oderwanych od rzeczywistości rozwiązań, zostaną na pokolenia – przekonuje.

Więcej o zmianie prawa w Hiszpanii przeczytasz   -> TUTAJ.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej