RAPORT

Prorosyjska era Tuska

„Profilaktyka 40 plus”. Premier: Program jest po to, byśmy pamiętali o zdrowiu

Najnowsze

Popularne

Program „Profilaktyka 40 plus”, element Polskiego Ładu, jest po to, byśmy pamiętali o naszym zdrowiu, by na odpowiednio wczesnym etapie wychwytywać dolegliwości – wskazał premier Mateusz Morawiecki.

Premier: V4 udało się zrealizować cel, by bezrobocie nie wzrosło

To nie był łatwy rok, to była walka o zdrowie, życie naszych obywateli i walka o to, by w krajach Grupy Wyszehradzkiej bezrobocie nie wzrosło i to...

zobacz więcej

Szef rządu i minister zdrowia Adam Niedzielski zainicjowali start programu „Profilaktyka 40 plus”.

– Dokonujemy przeglądu technicznego samochodów, a czasami zapominamy o nas samych. Program „Profilaktyka 40 plus” – program Polskiego Ładu – jest właśnie po to, byśmy pamiętali o naszym zdrowiu, by na odpowiednio wczesnym etapie wychwytywać dolegliwości, problemy z naszym zdrowiem – powiedział Morawiecki na konferencji prasowej w Raszynie pod Warszawą.

Podkreślił jednocześnie, że Polski Ład w służbie zdrowia „to nie jest rozpoczęcie od zera”. – To pewien logicznie zbudowany system, który dziś korzysta też z osiągnięć, które zrobiliśmy w ostatnich paru latach – powiedział.

Mateusz Morawiecki wskazał, że jest już ponad tysiąc zgłoszeń do skorzystania z programu „Profilaktyka 40 plus”

Elektronizacja służby zdrowia


Premier zwrócił uwagę, że przez dziesięciolecia nie udawała się elektronizacja służby zdrowia. – Wdrożyliśmy e-skierowania, e-recepty, e-zwolnienia, Internetowe Konto Pacjenta – wyliczał szef rządu. Podkreślił, że to nieodzowny element właściwego poprowadzenia pacjenta od etapu profilaktyki, przez diagnostykę, aż do właściwego leczenia.

Polski Ład to dzisiaj ponad 120 mld zł. Zaczynaliśmy od poziomu około 75 mld. Proszę zobaczyć, jaki to jest przyrost. Dodatkowo mamy zaplanowaną ścieżkę wzrostu dochodów Narodowego Funduszu Zdrowia, w związku z tym wydatków na służbę zdrowia do poziomu 6 proc. PKB, a w perspektywie najbliższych sześciu lat – do poziomu 7 proc. PKB na zdrowie – podkreślił Morawiecki. Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej