RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Powrót do nauki zdalnej we wrześniu? „Bardzo byśmy chcieli tego uniknąć”

Czwarta fala spowoduje zmiany w szkołach? (fot. PAP/Marcin Bielecki)
Czwarta fala spowoduje zmiany w szkołach? (fot. PAP/Marcin Bielecki)

Najnowsze

Popularne

Wysoce zaraźliwy wariant delta koronawirusa w szybkim tempie rozprzestrzenia się w Europie. Minister zdrowia ostrzega, że w sierpniu w Polsce może nadejść czwarta fala epidemii. Czy rząd rozważa powrót uczniów do nauki zdalnej po wakacjach? – To jest oczywiście gdzieś z tyłu głowy – mówi prof. Andrzej Horban.

Szczepienia dla uczniów będą obowiązkowe? Czarnek odpowiada

Ministerstwo edukacji na pewno włączy się w akcję szczepień dzieci i młodzieży – powiedział minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek....

zobacz więcej

Jak poinformował wiceminister zdrowia Waldemar Kraska, zgodnie z przewidywaniami koronawirus mutuje, a nowa mutacja Delta „naturalnie jest bardziej zakaźna niż poprzednik”.

– Ta zakaźność jest niepokojąca, bo to prawie 40-60 proc. więcej niż poprzedni wirus – powiedział. Kraska poinformował jednocześnie, że na razie w Polsce jest ok. 100 przypadków mutacji Delta.

Wobec rozprzestrzeniania się indyjskiego wariantu COVID-19 wracają pytania o naukę stacjonarną i zdalną. O to, czy rząd rozważa we wrześniu powrót uczniów do nauki zdalnej, gdyby w sierpniu nastąpił nagły wzrost zakażeń, był pytany w wp.pl główny doradca Rady Medycznej przy Premierze RP prof. Andrzej Horban.

To jest oczywiście gdzieś z tyłu głowy, ale bardzo byśmy chcieli tego uniknąć – powiedział ekspert.

Przypomniał, że rok temu taki wzrost miał miejsce w połowie września i w połowie października, chwilę po tym, jak uczniowie wrócili do szkół, a studenci – na uczelnie.

O scenariuszach powrotu do szkół we wrześniu mówił też minister edukacji. – Jeśli pojawi się wirus indyjski i będzie bardzo groźny, będziemy proponować rozpoczęcie roku w trybie hybrydowym, aby całkowicie nie przechodzić do nauki stacjonarnej. Ale na razie takiego zagrożenia nie ma – mówił Przemysław Czarnek.

Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej