RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Pokazali podwórko Aleksandry Dulkiewicz. „Mówiąc dosadnie – chlew”

Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz (fot.  PAP/Adam Warżawa; gdanskstrefa.com)
Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz (fot. PAP/Adam Warżawa; gdanskstrefa.com)

Najnowsze

Popularne

W sieci pojawiły się zdjęcia podwórka prezydent Gdańska Aleksandry Dulkiewicz. Przy drodze leżą porozrzucane śmieci i kostka brukowa, a stan pojemników na odpady jest wręcz ciężki do opisania. – Jeżeli najważniejsza osoba w Gdańsku codziennie przechodzi obok tych miejsc, wypadałoby zareagować – ocenił w rozmowie z TVP3 jeden z mieszkańców, działacz PiS Tomasz Rakowski.

Tuskowi nie chce się jeździć do Końskich

Donald Tusk nie jest ideowcem. Przez lata na pierwszym miejscu stawiał swoją karierę. Został wicemarszałkiem, szefem PO, ministrem a potem...

zobacz więcej

Portal Gdańsk Strefa Prestiżu opublikował w sieci zdjęcia podwórka Aleksandry Dulkiewicz. Powód?

„Prezydent miasta nie widzi swojego podwórka. To jej nie razi. Tak jak Adamowicz nie widział śmieci na Westerplatte. A teraz odsłuchajcie sobie czwartkowej sesji Rady Miasta o tym, jak miasto pięknieje” – pisze gdański serwis i dodaje, że Dulkiewicz i podlegli jej urzędnicy chętnie zachwalają wygląd miasta, ale wciąż pomijają niewygodne dla nich fakty.

Zobacz także:   Dulkiewicz o Krajowym Planie Odbudowy: Głosowałabym „za”

Na opublikowanych przez nich zdjęciach faktycznie widać porozrzucane śmieci, ubrania, kamienie, połamany sedes i zniszczoną drogę. „Coś tu się rozkłada, bo fetor jest niemożliwy” – czytamy.

Politycy opozycji milczą po aferze wywołanej przez Wałęsę. Śniadek: Stoczył się

Lech Wałęsa znów wywołał oburzenie – tym razem krzycząc do historyka Sławomira Cenckiewicza: „Będziesz wisiał!”. Janusz Śniadek (PiS) mówi...

zobacz więcej

Do tej sprawy na antenie TVP3 odniósł się jeden z mieszkańców zaangażowanych w sprawy Gdańska Tomasz Rakowski.

Ocenił, że rozwiązywanie problemów miasta się nie udaje, bo prezydent Dulkiewicz, zamiast spędzać czas w Gdańsku, podróżuje do Warszawy, Brukseli lub Rzeszowa, który myli z Wrocławiem.

– Wtedy nie ma możliwości, żeby zająć się swoim lokalnym podwórkiem. I to sformułowanie, „lokalne podwórko”, nabrało mocy, gdy portal Gdańsk Strefa Prestiżu pokazał, jak wygląda podwórko pani Aleksandry Dulkiewicz. Tam jest chaos, śmieci i mówiąc dosadnie – chlew.

Zobacz także:   Wiec PO w Gdańsku. Kamery uchwyciły zachowanie Nitrasa i Pomaski [WIDEO]

Na uwagę, że to konkretne podwórko nie różni się od wielu innych w gdańskim Śródmieściu, dodał: „Jeżeli najważniejsza osoba w Gdańsku przechodzi obok tych miejsc codziennie i widzi je ze swoich okien, to wypadałoby jakoś zareagować. Jeżeli w przypadku swojego podwórka nie jest w stanie podjąć działania, to jak ma je podejmować w stosunku do całego miasta?” – pyta.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej