RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Upały, burze, możliwe trąby powietrzne. Środa z ekstremalną pogodą [PROGNOZA]

W środę spodziewane są między innymi ulewy (fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk)
W środę spodziewane są między innymi ulewy (fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk)

W środę Polska będzie wyraźnie podzielona. Najładniejsza pogoda będzie w północno-wschodniej połowie kraju. Na pozostałym obszarze zachmurzenie w ciągu dnia wzrastać będzie do dużego i wystąpią przelotne opady deszczu oraz burze.

Burzowa noc. IMGW wydał ostrzeżenia

IMGW wydał we wtorek wieczorem ostrzeżenia drugiego i pierwszego stopnia przed burzami z gradem w sześciu województwach zachodniej, centralnej i...

zobacz więcej

– Największy potencjał do rozwoju burz będzie na południowym wschodzie i na północnym zachodzie, jednak możliwe są na obszarze całego kraju – ostrzega synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Anna Woźniak.

Ulewnym deszczom i burzom na południu i zachodzie Polski będzie towarzyszył silny wiatr, w porywach do około 70 km/godz.

IMGW: możliwe trąby powietrzne


Najtrudniejsza sytuacja pogodowa prognozowana jest w Polsce centralnej i południowo-wschodniej, gdzie obowiązują alerty drugiego stopnia przed burzami – informuje Grzegorz Walijewski z IMGW. Jak dodaje, właśnie tam będzie największe prawdopodobieństwo wystąpienia trąb powietrznych

Wciąż będzie gorąco, od 27 do 30 stopni Celsjusza, jedynie nad morzem i w obszarach podgórskich od 22 do 26 stopni Celsjusza.

Zobacz także: Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

Do środowego wieczoru obowiązują ostrzeżenia pierwszego stopnia przed upałami na całym Mazowszu oraz części województwa pomorskiego.

W Warszawie dniem zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Przelotne opady deszczu, możliwe także burze, lokalnie z gradem. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 30 mm. Temperatura maksymalna około 31 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni skręcający na południowo-zachodni i zachodni. W trakcie burz porywy wiatru do 85 km/godz. Ciśnienie w stolicy w południe wyniesie 993 hPa i będzie nieznacznie rosnąć.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej