RAPORT

Tusk kontra Tusk

Nie żyje wybitna śpiewaczka. Prof. Elżbieta Stengert miała 63 lata

Profesor Elżbieta Stengert (fot. Akademia Muzyczna w Poznaniu)
Profesor Elżbieta Stengert (fot. Akademia Muzyczna w Poznaniu)

W wieku 63 lat zmarła prof. Elżbieta Stengert, wieloletnia solistka Teatru Wielkiego. Wybitna śpiewaczka wykładała na Akademii Muzycznej w Poznaniu.

Nie żyje śpiewak Bernard Ładysz

W sobotę, dzień po 98. urodzinach, zmarł śpiewak (bas) Bernard Ładysz – informację potwierdziło Muzeum Powstania Warszawskiego.

zobacz więcej

To właśnie poznańską szkołę ukończyła, studiując na Wydziale Wokalnym Akademii Muzycznej. Odbyła szereg kursów mistrzowskich, między innymi w Accademia Chigiana w Sienie. Była solistką Opery Nova w Bydgoszczy, Teatru Wielkiego w Poznaniu, występowała również w Operze na Zamku w Szczecinie.

Jej repertuar obejmował ponad 40 pierwszoplanowych ról operowych, operetkowych i musicalowych

Elżbieta Stengert zachwycała w całej Europie


Karierę łączyła także z działalnością akademicką – wykładała nie tylko w Poznaniu, ale też kierowała Katedrą Wokalistyki, Instrumentalistyki i Teorii Muzyki na Wydziale Edukacji Muzycznej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

Zobacz także: Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

Stengert koncertowała nie tylko na scenach najważniejszych krajowych filharmonii, ale także odbyła liczne tournee artystycznych w Niemczech, Włoszech, Francji, Holandii, Belgii, Hiszpanii, Malcie czy Luksemburgu.

Za wybitne osiągnięcia artystyczne była nagradzana przez Rektora Akademii Muzycznej w Poznaniu i Rektora UKW w Bydgoszczy. Wielokrotnie uhonorowana nagrodami prezydenta Bydgoszczy, wojewody bydgoskiego oraz odznaczeniami resortowymi.

Elżbieta Stengert zmarła w niedzielę 28 czerwca w wieku 63 lat.

Zobacz także: Nie żyje młody piłkarz Franciszek Pazdan. „Nie umiemy znaleźć właściwych słów...” Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej