RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Dziennikarz odwołał udział w „imprezie” PO. Chętnie zastąpił go dziennikarz „GW”

Paweł Wroński z "Gazety Wyborczej" u polityka PO Macieja Laska (fot Jaap Arriens/NurPhoto via Getty Images, Twitter.com/KlubSwobMysli)
Paweł Wroński z "Gazety Wyborczej" u polityka PO Macieja Laska (fot Jaap Arriens/NurPhoto via Getty Images, Twitter.com/KlubSwobMysli)

Poseł Platformy Maciej Lasek prowadzi internetowy program, do którego zaprosił Jarosława Gugałę z Polsatu. Ponieważ wobec wizyty dziennikarza u czynnego polityka narosło wiele kontrowersji, Gugała wycofał się z udziału w spotkaniu. Jego miejsce szybko zajął Paweł Wroński z „Gazety Wyborczej”. Przez ponad godzinę ostro atakował rząd oraz Prawo i Sprawiedliwość.

Komitet Obrony „Gazety Wyborczej”. W Agorze powstał nowy związek zawodowy

Ostry spół z zarządem Agory sprawił, że przedstawiciele dziennika „Gazeta Wyborcza” szukają kolejnych metod wstrzymania planowanych przez...

zobacz więcej

Maciej Lasek z Platformy Obywatelskiej prowadzi program o nazwie „Klub Swobodnej Myśli”. W ostatnich dniach zapraszał na kolejną emisję i reklamował się grafiką ze zdjęciem Jarosława Gugały z Polsatu. Podkreślał, że redaktor będzie jego gościem.

„Dziennikarz Polsat News otwarcie angażuje się w imprezy polityków PO. Zaskoczenia nie ma” – skomentowała w sieci Joanna Lichocka, posłanka PiS zasiadająca w Radzie Mediów Narodowych.

Zobacz także:   „Język z rynsztoka”. Lawina komentarzy po seksistowskim wpisie dziennikarza „GW”

Sprawą zainteresował się portal wirtualnemedia.pl. Jarosław Gugała powiedział serwisowi, że odwołał swój występ. – Nie pod presją, ale odwołałem – zaznaczył. Z kolei dyrektor pionu informacji i publicystyki stacji Dorota Gawryluk dodała: „Dziennikarz nie powinien uczestniczyć w żadnej politycznej imprezie, żadnej partii”.

To koniec Budki? Giertych pokazał nagranie ws. Tuska [WIDEO]

Roman Giertych opublikował w sieci krótkie wideo z wydarzenia „Młodzi. Forum Dialogu”. Na nagraniu słychać, jak Radosław Sikorski przekonuje...

zobacz więcej

W poniedziałek wieczorem na facebookowym profilu posła Platformy Obywatelskiej pojawiła się więc informacja, że Jarosław Gugała nie może wystąpić w programie.

Równie szybko przekazano jednak informację, że jego miejsce zajmie Paweł Wroński z „Gazety Wyborczej”.

Zobacz także:   Gra we Wrońskiego, czyli polityczna szajba i zła wola połączona z ignorancją

Pracownik Agory w ponad godzinnej rozmowie krytykował rząd, wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego, ministra Przemysława Czarnka, Trybunał Konstytucyjny czy Polski Ład. Państwo rządzone przez PiS porównywał do „Władcy Pierścieni”.

Gdy zaznaczał, że zgadza się z tezami stawianymi w rozmowie przez polityka PO, Maciej Lasek sam apelował do Wrońskiego: „To Klub Swobodnej Myśli. Czekam, żebyś się nie zgodził”.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej