RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Skandaliczne słowa Wałęsy. Krzyczał i groził Cenckiewiczowi: Będziesz wisiał! [WIDEO]

Będziesz wisiał za to bezczelne kłamstwo – krzyczał Lech Wałęsa do Sławomira Cenckiewicza podczas procesu, który byłemu prezydentowi wytoczył historyk. Na oburzające zachowanie Wałęsy zareagowała sędzia. – Niech nie będzie gróźb karalnych na rozprawie – poprosiła.

Kłopoty Lecha Wałęsy. Były prezydent: To sprawa państwa polskiego

Lech Wałęsa ma problem z pieniędzmi i poszukuje pracy. Sześć tysięcy złotych emerytury to dla byłego prezydenta zbyt mało, by dobrze żyć. Dramat...

zobacz więcej

Na początku czerwca odbyła się kolejna rozprawa w procesie, w którym były prezydent Lech Wałęsa został pozwany przez historyka Sławomira Cenckiewicza.

Fragment nagrania z rozprawy (odbyła się przy zdalnym udziale stron) pokazał Michał Rachoń w programie „#Jedziemy”. Jak słyszymy, były prezydent mówi, że Cenckiewicz „będzie wisiał”.

Będziesz wisiał za to bezczelne kłamstwo, za to, że mogłeś się odważyć – grzmi Lech Wałęsa. – Pan będzie się wstydził tego, że pan miał czelność się do mnie tak odnosić – krzyczy były prezydent.

Na wzburzenie Wałęsy zareagowała sędzia prowadząca sprawę. – Ja bym prosiła, żeby stonować emocje. Tak nie można się zwracać, niech nie będzie gróźb karalnych na rozprawie – prosi Wałęsę sędzia.

Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

Jednak to nie uspokoiło byłego prezydenta. – Jak można wysłuchać takich bredni, takich oskarżeń, jak można? Ja życie postawiłem na to, by Polska była wolna. To się nie mieści w głowie, jak można coś takiego wymyślić. Człowieku, weź młotem się popukaj – zwraca się do Cenckiewicza.

Oświadczenie

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej