RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Nowy sondaż. Znaczna zmiana poparcia dla Hołowni

Jak wyglądałby rozkład sił w Sejmie, gdyby teraz odbywały się wybory? (fot. PAP/Paweł Supernak)
Jak wyglądałby rozkład sił w Sejmie, gdyby teraz odbywały się wybory? (fot. PAP/Paweł Supernak)

Gdyby wybory do Sejmu odbywały się w niedzielę, zdecydowanie wygrałoby je Prawo i Sprawiedliwość – wynika z sondażu IBRiS na zlecenie Onetu. W tym badaniu największy spadek poparcia zanotowała Polska 2050 Szymona Hołowni.

Morawiecki: Polski Ład wyrasta z ducha autentycznej solidarności

Nowy gospodarczy Polski Ład „wyrasta z ducha autentycznej solidarności” – napisał premier Mateusz Morawiecki w tekście, który ukazał się w...

zobacz więcej

Nowy sondaż do Sejmu. Jakie wyniki mają poszczególne partie?


Z nowego badania opinii publicznej wynika, że niezmiennie największym poparciem Polaków cieszy się partia Jarosława Kaczyńskiego, którą wybrało 33,5 proc. respondentów. Taki wynik daje nieznaczny spadek poparcia dla tego ugrupowania w porównaniu do poprzedniego sondażu tej pracowni (wcześniej 34,9 proc.).

Na drugim miejscu znalazła się Polska 2050 Szymona Hołowni z wynikiem 17,9 proc., co oznacza duży spadek poparcia – aż o 2,4 pkt. proc.

Trzecie miejsce przypada Koalicji Obywatelskiej, na którą wskazało 16,1 proc. ankietowanych, co oznacza dwuprocentowy wzrost wobec wcześniejszego badania.

Kolejne miejsce przypada Konfederacji, która może liczyć na 9,3 proc. poparcia (ostatnio 4,5 proc.). Następnie jest Lewica (8,3 proc. poparcia i spadek o 0,1 pkt.). Na końcu stawki znalazło się PSL-Koalicja Polska, na które swój głos oddałoby 5,4 proc. wyborców (wzrost o 0,4 proc.).

VI kongres PiS. W programie m.in. wybór prezesa partii

W sobotę o godz. 11:00 rozpocznie się VI kongres PiS, podczas którego ma zostać wybrany m.in. prezes partii i Rada Polityczna; około 1500 delegatów...

zobacz więcej

Aż 9,5 proc. biorących udział w tym badaniu nie wie, na kogo oddałoby swój głos w wyborach.

Jaka byłaby frekwencja?


Udział w wyborach zadeklarowało 44,2 proc. potencjalnych wyborców (w tym 30,3 proc. było pewnych, że udałoby się do urn wyborczych, a 13,9 proc. odpowiedziało, że „raczej” odwiedziłoby lokale wyborcze) – podaje Onet.

W wyborach nie miałoby zamiaru uczestniczyć aż 51,7 proc. ankietowanych. W tym 28,7 wskazało na odpowiedź „raczej nie”, a „zdecydowanie nie” 23 proc. respondentów. 4,1 proc. pytanych nie wie, czy zdecydowaliby się na wzięcie udziału w głosowaniu.

Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

Sondaż dla Onetu przeprowadził Instytut Badań Rynkowych i Społecznych IBRiS. Badanie zrealizowano metodą telefoniczną, a także za pomocą standaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo na próbie 1100 osób. Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej