RAPORT

Prorosyjska era Tuska

We wtorek nie tylko żar będzie lał się z nieba [PROGNOZA]

Temperatura w wielu regionach kraju przekroczy 30 stopni Celsjusza (fot. PAP/Lech Muszyński)
Temperatura w wielu regionach kraju przekroczy 30 stopni Celsjusza (fot. PAP/Lech Muszyński)

We wtorek zacznie się zmieniać pogoda. Powrócą upały i w konsekwencji gwałtowniejsze zjawiska w tym burze – zapowiada synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Mateusz Barczyk.

Potworny upał podzieli tydzień na pół. Największym zagrożeniem będzie jednak nie skwar

Rozpoczynający się tydzień przyniesie dość zmienną pogodę – podaje IMGW. Synoptycy Instytutu przygotowali prognozę na cały tydzień. Zapowiada się,...

zobacz więcej

Jak prognozuje synoptyk, „przyjemna temperatura utrzyma się jeszcze tylko na Podlasiu, na Suwalszczyźnie i nad morzem i to tylko nad wschodnim wybrzeżem”. Na Helu będzie około 23 stopni, a w Suwałkach 26 stopni Celsjusza.

W centrum temperatura poszybuje do 29 stopni. Najcieplej będzie na zachodzie, szczególnie w jego południowej części. – Tam pojawią się upały trzydziesto- i więcej stopniowe – wskazuje Barczyk.

IMGW wskazuje gdzie najgoręcej


Najwyższą temperaturę, około 32 stopni pokażą termometry na ziemi lubuskiej – prognozuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Nad Polskę wrócą burze. Jak prognozuje Barczyk „powinny pojawić się wzdłuż naszej południowej granicy z Czechami i Słowacją oraz na ziemi lubuskiej”. Będą to gwałtowne, lokalne burze z intensywnymi opadami deszczu i możliwym gradem. – Nawet kilkucentymetrowej średnicy – ostrzega synoptyk.

Zobacz także: Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

Porywy wiatru podczas burz mogą osiągać miejscami nawet 90 km/godz. Gwałtowne zjawiska będą występować raczej późnym popołudniem, wieczorem i w nocy. We wtorek w Warszawie słonecznie. Temperatura maksymalna 29 stopni Celsjusza. Wiatr słaby, zmienny z przewagą kierunków zachodnich. W nocy pogodnie. Temperatura minimalna 17 stopni Celsjusza. Wiatr słaby, z kierunków wschodnich. Ciśnienie w południe, w Warszawie, wyniesie 1000 hPa hPa i będzie spadać.

W nocy z wtorku na środę burze mają dotrzeć do centralnej Polski. W środę w ciągu dnia przejdą nad większością kraju.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej