RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Komitet Obrony „Gazety Wyborczej”. W Agorze powstał nowy związek zawodowy

Adam Michnik, redaktor naczelny „Gazety Wyborczej" (fot. Mateusz Wlodarczyk/ NurPhoto via Getty Images))
Adam Michnik, redaktor naczelny „Gazety Wyborczej" (fot. Mateusz Wlodarczyk/ NurPhoto via Getty Images))

Ostry spół z zarządem Agory sprawił, że przedstawiciele dziennika „Gazeta Wyborcza” szukają kolejnych metod wstrzymania planowanych przez właścicieli zmian. Teraz pojawił się pomysł utworzenia nowego związku zawodowego. Jego pracami ma kierować Wojciech Czuchnowski.

W KO wojna o powrót Tuska. Chcą go wysłać do rozdawania ulotek na ulicy

Franciszek Sterczewski z Koalicji Obywatelskiej stwierdził, że jeśli Donald Tusk chce wrócić do Polski, będzie mógł roznosić ulotki wyborcze, ale...

zobacz więcej

Największy kryzys w relacjach „Wyborczej” z zarządem spółki Agora jest wynikiem ogłoszonych niedawno planów wydawcy, by połączyć portale gazeta.pl i wyborcza.pl oraz segment prasowy dziennika.

Pracownicy skupieni wokół „Gazety Wyborczej” są temu bardzo przeciwni.

Zobacz także:   „Mordowanie »Gazety Wyborczej«”. Adam Michnik o aferze w Agorze

Teraz serwis wirtualnemedia.pl donosi, że w Agorze powstał trzeci już związek zawodowy – obok funkcjonującego już NSZZ „Solidarność” i  Komisji Zakładowej OZZ Inicjatywa Pracownicza.

„Jak nieoficjalnie ustaliliśmy, Wojciech Czuchnowski kieruje pracami przy konstytuowaniu się Komitetu Obrony „Gazety Wyborczej”, jest jedną z trzech osób, które się tym zajmują (wszystkie rekrutują się z zespołu redakcyjnego). Z Czuchnowskim mają się kontaktować chętni do wstąpienia w szeregi nowej organizacji. Do weekendu zgłosiło się kilkadziesiąt takich osób” – pisze portal.

Bezczelne wypowiedzi izraelskiej dyplomacji. O co im chodzi w sporze z Polską?

Minister spraw zagranicznych Izraela Jair Lapid od kilku dni atakuje Polskę za przepisy dotyczące walki z dziką reprywatyzacją w naszym kraju....

zobacz więcej

Lista żądań. Zarząd robi krok w tył


Przypomnijmy, że w ubiegłym tygodniu magazyn „Press” informując o konflikcie gazety z wydawnictwem podał, że redaktor naczelny Adam Michnik w reakcji na zmiany „miał zagrozić odejściem”.

Dotąd wymiana ciosów odbywała się jedynie na linii kierownictwo dziennika – władze Agory. Ostatnio aktywnie w spór włączył się także portal gazeta.pl, którego zresztą wprost dotyczą projektowane zmiany w strukturach wydawcy.

Zobacz także:   Konflikt w Agorze: Na odsiecz „Gazecie Wyborczej” rusza Dominika Kulczyk

Z kolei przedstawiciele gazety odnieśli się do sprawy na oficjalnym koncie „Wyborczej” na Twitterze –  ZOBACZ TUTAJ.

W odpowiedzi na ostrą krytykę zarząd Agory przekazał, że wstrzymuje integrację portali i gazety.

„Naszym priorytetem jest rozwiązanie sporu wewnątrz firmy i przystąpienie do rozmów z redakcją o przyszłości »Gazety Wyborczej«. Do czasu zakończenia tych rozmów wstrzymujemy proces integracji na obecnym etapie" - ogłoszono. „Wszystkich pracowników Agory zapewniamy, że szukamy rozwiązania, które będzie najlepsze dla całej firmy” - dodano.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej