RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Syn byłego premiera Izraela: Polacy! Obecny rząd Izraela jest nielegalny

„Małoduszni politycy, którzy złamali wszystkie obietnice” – pisze o nowym izraelskim rządzie Jair Netanjahu  (fot. GPO/Anadolu Agency via Getty Images)
„Małoduszni politycy, którzy złamali wszystkie obietnice” – pisze o nowym izraelskim rządzie Jair Netanjahu (fot. GPO/Anadolu Agency via Getty Images)

Najnowsze

Popularne

„Polacy, wiedzcie proszę, że obecny rząd Izraela jest nielegalny i niereprezentuje Izraelczyków” – oświadczył syn byłego premiera Izraela, Jair Netanjahu. Jego ojciec, Benjamin Netanjahu, został odsunięty od władzy w tym miesiącu, po 12 latach jej sprawowania. Uważa się, że Jair komunikuje to, co chce przekazać jego ojciec, ale z różnych względów nie chce mówić o tym osobiście.

Nowy rząd państwa żydowskiego „składa się z małodusznych polityków, którzy złamali wszystkie obietnice złożone wyborcom, oraz z partii bractwa muzułmańskiego” – napisał syn byłego premiera.

Komentując informację o wezwaniu przedstawicieli ambasad – izraelskiej w Polsce i polskiej w Izraelu – do ministerstw spraw zagranicznych krajów-gospodarzy, młody Netanjahu wskazał, że w ten sposób państwo żydowskie może stracić cennego sojusznika i samo siebie osłabia. „Pięknie! Zupełnie sztuczny kryzys z jednym z najbardziej konserwatywnych krajów UE, który mógłby wspierać Izrael w unijnych głosowaniach. A cel to oczywiście uwolnienie Niemców od winy za holokaust i ograniczenie siły politycznej Izraela!” – napisał. Przeczytaj także: Nowy premier Izraela. Netanjahu odsunięty po 12 latach

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej