RAPORT

Pogarda

Kownacki: Aborcja jest taką samą zbrodnią jak pedofilia

Dyskusja na temat pedofilii i aborcji (fot. PAP/Tomasz Gzell, Radek Pietruszka)
Dyskusja na temat pedofilii i aborcji (fot. PAP/Tomasz Gzell, Radek Pietruszka)

Najnowsze

Popularne

Wedle mojej oceny i mojego sumienia, aborcja jest taką samą zbrodnią jak pedofilia – powiedział w niedzielnej dyskusji polityków poseł PiS Bartosz Kownacki. Przeciwko takiemu stwierdzeniu zaprotestował lider Nowej Lewicy Włodzimierz Czarzasty oceniając, że są to haniebne i skandaliczne słowa.

Szef Episkopatu ostro o decyzji PE: Kultura śmierci i wykluczenia

Parlament Europejski przyjął rezolucję, w której domaga się powszechnego dostępu do aborcji. „Ideologia bierze górę nad rozumem” – skomentował...

zobacz więcej

W Radiu ZET politycy komentowali powołanie przez Watykan komisji w sprawie możliwych zaniedbań kardynała Stanisława Dziwisza. Na czele komisji stanął kardynał Angelo Bagnasco. W reportażu w TVN24, który ukazał się w listopadzie 2020 r, przedstawiono dokumenty, relacje i rozmowy, wskazujące, że kardynał Stanisław Dziwisz, uczestniczył m.in. w procederze tuszowania nadużyć seksualnych przez księży na całym świecie. Chodzi m.in. o sprawę molestowania w Legionie Chrystusa i o sprawę oskarżonego o pedofilię amerykańskiego kardynała Theodore'a McCarricka.

Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

W dyskusji Kownacki podkreślił, że przestępstwa pedofilii podkopują zaufanie do Kościoła i powinny być ścigane. Czarzasty stwierdził, że to jest skandal, że ksiądz podejrzewany o pedofilię jest przenoszony z kościoła do kościoła. Zarzucił obozowi rządzącemu, że nie uruchamia prokuratury ws. przestępstw pedofilii w Kościele i kryje je, by nie stracić poparcia kleru.

Kownacki odparł, że często te przestępstwa są sprzed kilku, kilkunastu lat i równie dobrze można zarzucić poprzednim ekipom rządzącym, że ich nie ścigali.

KEP apeluje do posłów PE: odrzućcie rezolucję popierającą aborcję

Apelujemy do wszystkich posłów do Parlamentu Europejskiego o głosowanie przeciwko projektowi rezolucji popierającej aborcję – napisał...

zobacz więcej

Katarzyna Lubnauer (KO) zaznaczyła, że to instytucje państwa powinny zająć się ściganiem przestępstw seksualnych wobec nieletnich popełnianych przez duchownych. Była oburzona, że politycy i Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak, który - jak mówiła - wystąpił przed sejmową komisją w „znaczącej”, antyaborcyjnej koszulce, nie reagują na pobłażliwe słowa ks. Tomasza Rydzyka o pedofilii.

Kownacki przeciwstawił się zarzutom, że ks. Rydzyk, jakoby bronił osoby popełniające czyny pedofilskie. Odpowiedział Lubnauer, że nie rozumie, dlaczego nie podoba się jej koszulka Rzecznika Praw Dziecka. Stwierdził, że aborcja jest taką samą zbrodnią, jak pedofilia „wedle jego oceny, jego sumienia i sumienia wielu ludzi”.

Przeciwko takiemu stwierdzeniu zaprotestował Czarzasty. – To jest hańba, co pan powiedział. To jest skandal – powiedział.

– Wiem, że komuniści i stalinowcy pozwalali sobie na masowe aborcje – odparł Kownacki.

Czytaj także: Papież Franciszek: Pedofilia to psychologiczne zabójstwo

 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej