RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Quentin Tarantino zapowiada, że następny film będzie jego ostatnim

Quentin Tarantino chce przejśćna wczesna emeryturę (fot. Jeff Kravitz/FilmMagic)
Quentin Tarantino chce przejśćna wczesna emeryturę (fot. Jeff Kravitz/FilmMagic)

58-letni reżyser podczas rozmowy z Billem Maherem w „Real Time With Bill Maher” kolejny raz poważnie zaniepokoił fanów swoich filmów. Stwierdził bowiem, że zrobi jeszcze tylko jeden film i przejdzie na emeryturę. Dlaczego? Bo po dotarciu na szczyt, jedyna możliwa droga to ta prowadząca w dół. A on nie ma najmniejszej ochoty, aby nią spacerować.

Gwiazdor przyznał, że był naciągaczem

Mnóstwo amerykańskich aktorów, nim udało im się wyrobić nazwisko, musiało dorabiać w gastronomii. Podobnie było z Davidem Schwimmerem, odtwórcą...

zobacz więcej

Quentin Tarantino nie ukrywał, że swój ostatni film „Pewnego razu w Hollywood” uważa za największe osiągnięcie. I najprawdopodobniej niemożliwe już do prześcignięcia, bo już planuje emeryturę. I choć prowadzący program powiedział, że jest za to za młody i jest na szczycie, usłyszał w odpowiedzi, że właśnie dlatego.

„Dlatego chcę odejść” – powiedział Tarantino wśród wiwatującej publiczności. „Ponieważ znam historię filmu i bardzo dobrze wiem, od którego momentu reżyserzy nie stają się lepsi”.

Zobacz także: Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

Maher nie rezygnował jednak z dyskusji, wręcz przeciwnie. Wyraźnie dążył do konfrontacji. Podkreślał, że obaj rozpoczęli działalność w branży mniej więcej w tym samym czasie, ale on nie zrezygnuje z pracy w szczytowym momencie kariery. Ponadto zapewnił Tarantino, że „Pewnego razu w Hollywood” jest jego najlepszym filmem – owszem, ale do tej pory. Film, hołd złożony złotemu wiekowi Hollywood, zdobył 10 nominacji do Oscara oraz Złoty Glob dla najlepszego filmu. Ale czy nie można zdobyć więcej?

Nie był to jednak pierwszy raz, kiedy reżyser wspominał o tym, że chciałby zakończyć swoją karierę filmem fenomenalnym, a nie jak większość znanych reżyserów, fatalnym.

Trudno uwierzyć, aby komukolwiek udało się przekonać Tarantino do czegokolwiek, ale jeszcze trudniej jest uwierzyć w to, że ktoś tak kochający filmy, byłby w stanie z nich zrezygnować.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej