RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Pielgrzymka rolników. Jarosław Kaczyński: Polski Ład szansą dla rozwoju naszej ojczyzny

Minister rolnictwa i rozwoju wsi Grzegorz Puda podczas ogólnopolskiej pielgrzymki rodzin rolników do sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Strachocinie na Podkarpaciu poinformował, że rząd niedługo przedstawi rolnikom ustawę o rodzinnych gospodarstwach rolnych. W skierowanym do uczestników pielgrzymki liście prezes PiS Jarosław Kaczyński podziękował rolnikom za pełną poświęcenia pracę.

Konkurs na Najbardziej Odporną Gminę. Rząd zachęca samorządy

Konkurs na Najbardziej Odporną Gminę, podzielony na trzy kategorie, a także konkurs Gmina na Medal za poziom zaszczepienia mieszkańców rzędu...

zobacz więcej

Prezes PiS wskazał, że pandemia postawiła nas w obliczu nowych wyzwań, ale otworzyła też nowe perspektywy.

„Tę niepowtarzalną szansę, jaką dla rozwoju naszej ojczyzny stanowi Polski Ład, musimy wykorzystać. Musimy Polski Ład mocno wspierać. Chcemy w perspektywie 10 lat dogonić pod względem realnego dochodu przypadającego na jednego mieszkańca najbogatsze państwa zachodnie. Jeśli zrealizujemy założenia Polskiego Ładu, to polskie rolnictwo i nasze obszary wiejskie zmienią się, można rzec, nie do poznania, bo wykorzystamy drzemiący w nich ogromny potencjał” – napisał Kaczyński.

List do rolników skierował również premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu życzył zgromadzonym, by doświadczenie wspólnej pielgrzymki dało im nowe siły w codziennym życiu osobistym i społecznym.

Ustawa o rodzinnych gospodarstwach rolnych


Min. Grzegorz Puda podkreślił, zwracając się do uczestników pielgrzymki, że ustawa o rodzinnych gospodarstwach rolnych jest jednym z ważnych dla rolnictwa projektów opracowanych w ramach Polskiego Ładu. Ustawa ma wzmocnić rodzinne gospodarstwa rolne.

Minister wyjaśniał, że projekt „zawiera kilkanaście pakietów korzyści w kilkudziesięciu obszarach – na przykład podatkowym, gospodarczym, społecznym czy nawet związanym z tematem dziedziczenia”. Dodał, że „tą ustawą rząd pana premiera Mateusza Morawieckiego dokona wielkiej reformy ustrojowej polskiej wsi”.

CZYTAJ TAKŻE: Premier: Grzechem III RP było oparcie modelu gospodarczego o konsumpcję, zagraniczny kredyt

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej