RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Donnarumma atakuje rekord. „W sporcie liczby są wszystkim”

Gianluigi Donnarumma (fot. Getty Images)
Gianluigi Donnarumma (fot. Getty Images)

Legendarny włoski bramkarz Dino Zoff ocenił, że jego rekord – 1143 minuty w drużynie narodowej bez straty bramki – jest do pobicia. Poprawi go niepokonany od 1055 minut Gianluigi Donnarumma, jeśli nie puści gola przez 89 minut meczu 1/8 finału Euro 2020 z Austrią.

Awantura o klękanie. Anglicy zagłuszą kibiców?

Angielscy piłkarze, w geście walki z rasizmem, nadal klękają przed rozpoczęciem każdego spotkania Euro 2020. Taka postawa nie podoba się wielu...

zobacz więcej

Zoff osiągnął ten historyczny wynik między 1972 a 1974 rokiem. – Ten rekord jest do pobicia. Myślę, że tej drużynie to się uda. To by znaczyło, że jest na dobrej drodze, żeby osiągać wielkie wyniki – powiedział 79-letni Włoch na łamach „La Gazzetta dello Sport”.

Donnarumma chwalony przez mistrza Europy i świata


– Donnarumma to niesamowity bramkarz, który ma dopiero 22 lata, a już za sobą kilka sezonów jako podstawowy gracz AC Milan. W obecnej reprezentacji imponują mi jej niesamowite liczby. W sporcie liczby są wszystkim. To młody zespół, który ma przed sobą przyszłość i musi zacząć już wyrabiać sobie imię – uważa Zoff, który sam był mistrzem Europy w 1968 roku oraz świata 14 lat później.
Dino Zoff z Pucharem Świata (fot. Getty Images)
Dino Zoff z Pucharem Świata (fot. Getty Images)

Przestrzegł jednocześnie, aby drużyna narodowa, która nie przegrała żadnego z ostatnich 30 spotkań, nie była zbyt pewna swego w sobotnim meczu.

– Nie lekceważyłbym żadnego zespołu, nawet jeśli na papierze to my jesteśmy lepsi. Z odpowiednim nastawieniem Włochy mogą dotrzeć do finału – ocenił Zoff.

Włochy-Austria na Euro 2020 – gdzie i o której oglądać?


Mecz 1/8 finału Włochy – Austria rozpocznie się o godzinie 21:00 na londyńskim stadionie Wembley. Wszystkie spotkania fazy pucharowej Euro 2020 pokaże Telewizja Polska.

Zobacz także: Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej