RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Atak hakerów w Holandii. Tłumy przed punktami testowania na COVID-19

Od soboty w Niderlandach ponownie zostaną otwarte kluby i dyskoteki (fot. arch. PAP/Utrecht Robin/ABACA)
Od soboty w Niderlandach ponownie zostaną otwarte kluby i dyskoteki (fot. arch. PAP/Utrecht Robin/ABACA)

Tłumy przed punktami oferującymi bezpłatne, szybkie testy na obecność koronawirusa były spowodowane awarią systemu informatycznego w Holandii. Ta z kolei była efektem ataku hakerów. Wiele osób nadal nie może uzyskać wyniku swojego testu.

Rośnie liczba eutanazji w Niderlandach. Romanowski: Cywilizacja śmierci

W Niderlandach zanotowano w ubiegłym roku największą liczbę eutanazji od momentu zalegalizowania tego procederu – prawie 7 tysięcy. To o 9 proc....

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

Od soboty w Niderlandach ponownie otwarte są kluby i dyskoteki. Aby móc je odwiedzić, konieczne jest posiadanie negatywnego wyniku testu na obecność koronawirusa.

Atak hakerów w Holandii


Piątkowe kolejki przed punktami testowymi w największych miastach były tłumaczone tym, że młodzi ludzie chcą skorzystać z okazji, by po raz pierwszy od 15 miesięcy pójść do klubu lub do dyskoteki.

Media informowały o tłumach, jakie gromadziły się przed punktami szczepień m.in. w Amsterdamie, Groningen, Rotterdamie i Utrechcie.

Stołeczny dziennik „Het Parool” informował także w tym kontekście o awarii systemu informacyjnego. Wieczorem w piątek okazało się, że była ona efektem ataku hakerów. Wieczorem dziennik „Algemeen Dagblad” podał, że problemy z przetwarzaniem wyników testów wynikały właśnie z próby wykradzenia danych.

Fala zakażeń koronawirusem. Źródłem pomaturalny wyjazd na Majorkę

Około 500 zakażeń koronawirusem odnotowano wśród młodych ludzi z 7 regionów Hiszpanii, którzy zwyczajowo wybrali się w czerwcu na Majorkę na...

zobacz więcej

Firma, która organizuje na zlecenie rządu szybkie testy, zapewnia, że żadne dane osobowe nie wyciekły, ponieważ „natychmiast podjęto kroki w celu zabezpieczenia systemów”.

Na Twitterze pojawiły się wpisy rozgoryczonych osób, które ciągle nie otrzymały wyników testu.

– Tysiące ludzi nie mogą się doczekać wyjścia do klubu po raz pierwszy od miesięcy – powiedział AD Tom Middendorp, prezes zarządu Open Netherlands Foundation, organizacji, która nadzoruje proces bezpłatnych testów.

– Jestem rozczarowany widząc, że ktoś próbuje to zakłócić. Robimy wszystko, co w naszej mocy, by nadrobić zaległości – podkreślił Middendorp.

Zobacz także: Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej