RAPORT

Wojna na Ukrainie

Wakacje – a co po nich? Czarnek o prawdopodobnym scenariuszu na 1 września

To był bardzo trudny rok szkolny – przyznaje minister Przemysław Czarnek (fot. PAP/Roman Zawistowski)
To był bardzo trudny rok szkolny – przyznaje minister Przemysław Czarnek (fot. PAP/Roman Zawistowski)

Pierwszego września, jestem o tym przekonany – a wszystko na to wskazuje – wracamy normalnie do pracy w szkołach, do nauki stacjonarnej – powiedział minister Przemysław Czarnek. Szef resortu edukacji i nauki brał udział w uroczystości zakończenia roku szkolnego w szkole podstawowej w Sieradzu.

Zmiany w ustawie oświatowej. Czarnek wyjaśnia, na czym będą polegać

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek podkreślił, że kurator oświaty jako organ nadzoru pedagogicznego przestrzega i nadzoruje to, żeby we...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

Czarnek powiedział, że cieszy się z tego, że klasy I-III szkół podstawowych mogły uczyć się przez większość roku szkolnego w sposób stacjonarny podczas pandemii. Jak zauważył – podobnie było w przypadku przedszkoli.

Szef MEiN przyznał, że miniony rok szkolny był bardzo trudny. – Wszystkim: uczniom, nauczycielom i rodzicom należą się wyjątkowe podziękowania za ten rok, bo to był trudny rok – podkreślił Czarnek.

W jego ocenie nauczyciele czy jednostki prowadzące szkoły włożyły dużo wysiłku, by edukacja mogła się odbyć i by uczniowie otrzymali maksimum wiedzy, którą można w tych trudnych warunkach im przekazać.

Chcą odwołania Czarnka i „otwartej” szkoły. Minister odpowiada na ultimatum

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski domaga się odwołania ministra edukacji Przemysława Czarnka, a złożenie wniosku w tej sprawie zapowiedziały w...

zobacz więcej

Wyniki matur i egzaminów ósmoklasistów


Czarnek powiedział, że oczekuje na wyniki egzaminów klas ósmych i egzaminów maturalnych. – Jestem przekonany, że te wyniki pokażą, że nie było w cale gorzej niż w latach poprzednich – stwierdził.

Minister dodał, że edukacja zdalna byłą możliwa dzięki inwestycjom rządu.

– Ponad miliard złotych inwestycji w informatyzację szkół, dodatkowe środki finansowe na tablety, dodatkowe środki finansowe na podłączenie wszystkich szkół w całej w Polsce bez wyjątku do internetu – wyliczał.

Zobacz także: Trzaskowski w liście na zakończenie roku szkolnego atakuje Czarnka i straszy PRL-em

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej