SERWIS

Tokio 2020: wyniki, starty i medale

Troje posłów odchodzi z klubu PiS. „Nie czynimy tego, aby się targować"

Zbigniew Girzyński, Małgorzata Janowska i Arkadiusz Czartoryski poinformowali media o odejściu z klubu PiS i założenia nowego koła „Wybór Polska”. Oznacza to, że Zjednoczona Prawica formalnie traci większość w Sejmie. Politycy zapowiedzieli jednak, że „z całą pewnością nie będą opozycją totalną".

Politico: Polska i kraje bałtyckie upokorzyły Niemcy i Francję

Twarde stanowisko UE wobec Rosji zawarte w konkluzjach posiedzenia Rady Europejskiej to efekt działania Polski i krajów bałtyckich, które...

zobacz więcej

– Nie jest to działalność koncesjonowana. Nie czynimy tego, aby wewnątrz Zjednoczonej Prawicy się targować – podkreślił Zbigniew Girzyński.

– Chcemy naszą postawą, współpracując z innymi siłami, stworzyć nadzieję dla tych wszystkich, którzy poczuli się tak jak my przez PiS zostawieni – dodał.

Zobacz także:   Piecha o Girzyńskim: Nie był uprawniony do szczepienia w pierwszej kolejności

Zaznaczył, że chce budować Polskę, „w której pan Robert Biedroń i pan Grzegorz Braun mogą czuć się bezpiecznie". Klub Parlamentarny Prawo i Sprawiedliwość tworzyło do teraz 232 posłów. Odejście trójki z nich oznacza utratę większości w 460-osobowym Sejmie.

„Trzeba było długo i dobitnie tłumaczyć”. Premier podsumowuje szczyt UE

Dyskusja na szczycie w Brukseli jednoznacznie pokazała, że państwa na wschodniej granicy UE są bardzo zjednoczone – powiedział premier Mateusz...

zobacz więcej

Janowska: chcę walczyć o energetykę


Posłanka Janowska oświadczyła, że jednym z powodów ich decyzji jest niezadowolenie z polityki energetycznej prowadzonej przez Prawo i Sprawiedliwość.

– PiS szło do wyborów z informacją, że energetyka konwencjonalna jest najważniejszą energetyką, że jest to polskie złoto, bezpieczeństwo narodowe; w tej chwili odchodzimy od tego – oceniła.

Zobacz także:   „Wyborcza” opublikowała żądania wobec zarządu Agory. Jest decyzja

– To jest rzecz, z którą się nie zgadzam, nie chcę w tym uczestniczyć. Dalej chcę walczyć o energetykę – oświadczyła Janowska.

źródło:
Zobacz więcej